Briçte Muğla'ya bir şampiyonlukta gençlerden

Briçte Muğla'ya bir şampiyonlukta gençlerden
Eklenme : 4.07.2022 10:45:00
Görüntülenme: 724

Türkiye Briç Federasyonu 8-16 Yaş briç yaz kampı 27 Haziran-3 Temmuz tarihleri arasında Marmaris Voxx Resolt Otelde yapıldı.

8-16 yaşındaki 83 çocuğumuza briç derslerinin verildiği kampta Türkiye Briç Federasyonun 17 eğitmeni görev aldı. Kampta ayrıca U16, U21 ve U26 kategorilerindeki milli takım oyuncuları da 19-26 Ağustos tarihlerinde Hollanda da yapılacak Avrupa Gençler Şampiyonası öncesi hazırlık maçları yapma fırsatı buldu.

Kampın son günü yapılan Türkiye Briç Federasyonu U16 İkili Şampiyonasında Muğlalı genç briçcilerimiz Ece Uz ve Duru Sankur ikilisi oldukça çekişmeli geçen maçlar sonunda şampiyonluğa ulaştılar.

Ödül töreninde konuşan Briç Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve kamp koordinatörü Tuncay Altun, "Briç kaliteli insanların kaliteli ortamlarda oynadığı kaliteli bir akıl sporudur. Bu akıl sporunu daha çok gencimizle tanıştırmak için federasyon olarak eğitim kamplarımızı arttırmayı planlıyoruz. Halk eğitim merkezleri ve okullarımızda da briç eğitimlerinin verilebilmesi için gerekli çalışmaları tamamlamak üzereyiz. Bu kaliteli sporla tanışan güzel gençlerimize de bu akıl sporunu geliştirebilecekleri kaliteli mekanlar yaratmak konusunda da yerel yönetimlerden ve Gençlik Spor İl Müdürlüklerinden destek bekliyoruz" dedi.

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft