Gültekin Akça

Gültekin Akça

Görüş

Belediye İşi, Gönül İşi

Eklenme : 19.03.2021 00:00:00
Görüntülenme: 725

Ak Parti Genel Başkanı ve aynı zamanda da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, belediyeciliği en iyi bilen siyasetçilerden birisidir. Bu sebeple de, Ak Partili Belediyeler, bugüne kadar belediyecilik de çok güzel hizmetlere imza atmışlardır.

Ak Parti'nin 2019 yerel seçimlerindeki ana sloganı "Belediye İşi, Gönül İşi" idi. Bu slogan belediyeciliğin gönülden yapılması gerektiğini, gönülden yapılması durumunda başarılı olunacağını, gönülden yapılmaması durumunda ise başarılı olmanın mümkün olmadığını ifade eden bir slogandı.

Aslında ne iş yaparsanız yapın, yapacağınız işi gönülden yapmadığınız sürece o işte başarılı olma şansınız çok yoktur. Başarı için plan ve proje kadar işe dair motivasyon da bir o kadar önemlidir.

Zaman çok hızlı akıp geçiyor. Yerel seçimlerin üzerinden yaklaşık iki yıl gibi bir süre geçti. Belediye başkanları altı ay sonra görev sürelerinin yarısını tamamlamış olacaklar. Bu sebeple de bu güne kadar yaptıklarının  ve yapamadıklarının gözden geçirilme zamanı geldi.

Belediye başkanları seçim süreçlerinde, seçildiklerinde beldelerine beş yıllık süre içerisinde yapacaklarını seçmene anlatırlar ve bununla ilgili seçmene taahhütte bulunurlar. Bu taahhütler seçilen belediye başkanını hukuken olmasa da siyaseten bağlar, bağlaması gerekir.

Ancak, ülkemizde ise adaylar seçim zamanı genel olarak seçmenin hoşuna gidecek her şeyi vaad ederler. Başkanın geçen dönem vaad ettiğinin ne kadarını yaptığı ya da yapamadığının sorgulanması ise genel siyasi atmosferin gölgesinde kalır.

Oysa, hangi partiden seçilmiş olursa olsun adayın/başkanın seçim vaadlerinin hem seçmen hem de partisi bağlamında takip edilmesi gerekir. Bu yapılabilirse kazanan sadece halk değil başkan da olacaktır.

Geçtiğimiz hafta Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete'nin başkanlığında ve Yatağan Belediye Başkanımız Mustafa Toksöz'ün ev sahipliğinde Cumhur İttifakı Belediye Başkanlarımız ile Yatağan'da uzunca bir toplantı yaptık. Toplantıda genel siyasi değerlendirmeler yanında belediye başkanlarımızın yaptıkları ve yapacakları projeler üzerinde ayrıntılı değerlendirme ve çalışmalar yapıldı.

Başkanlarımızın seçim vaadleri arasında yer alan bir çok projeyi bu güne kadar ya bitirdiğine ya da başladığına ve bunun da heyecanını yaşadıklarına şahit olduk. Bunun yanında, Kavaklıdere ilçesi ziyaretimizde ise Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin kendi sorumluluk alanındaki kısa bir bulvarı yıllardır yapmadığına da üzülerek şahit olduk.

Gönül belediyeciliğinin Muğla'nın yedi ilçesinde yaptığı hizmetlerle halkın gönlüne girdiğini görmek teşkilat olarak bizleri mutlu etti. Belediyelerimizin bu başarılı çalışmaları Cumhur İttifakı'nın 2023 genel ve 2024 yerel seçimleri için Muğla'daki en önemli referansı olacaktır.

"Devler gibi eserler bırakmak için, karıncalar gibi çalışmak lazım"

Necip Fazıl Kısakürek

 

{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft