Hüseyin Kocabıyık

Hüseyin Kocabıyık

GÖLGE ADAM
Hüseyin Kocabıyık ve diğer yazarlarımızın gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin

Başsavcı Gökhan Şahin'in, başarılı çalışmalarının ardından Yozgat'a tayini çıktı

Eklenme : 31.05.2021 00:00:00
Görüntülenme: 580

Sevgili okurlarım, Hakimler ve Savcılar Kurulu Kararnamesiyle 2019 yılının Temmuz ayında Yatağan Cumhuriyet Başsavcısı olarak göreve başlayan Gökhan Şahin, iki yıllık görev süresinin ardından, Yozgat'ın Boğazlıyan ilçesine başsavcı olarak atandı. Şahin, ilçede hareketli ve başarılı çalışmaları ile kendisini kabullendiren bir isim oldu. Sayın Şahin göreve başladığı günden bugüne dek, ilçeye bir adliye sarayı yapılması için üst düzey yetkililer ile birlikte hareket edip adliye sarayının yapılma sürecini hızlandırdı. Adliye sarayının projesinin de bitmek üzere olduğu söylendi. Yatağan Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Şahin, sporcu bir kimliği ile tanınan saygın bir bürokrattı. 2 yıldan bu yana başta ilçe protokolü olmak üzere vatandaşlar ile diyalog içinde olup, tayinin Yozgat'a çıkması ilçe genelinde üzüntü yarattığı görüldü.

Sevgili okurlarım, Sayın Başsavcı Gökhan Şahin, Yatağan'da görevde bulunduğu iki yıllık sürede başta adliye personeli olmak üzere jandarma, polis teşkilatı, daire amirleri ve vatandaşlarla da iyi bir diyalog içinde olmayı bildi. Böylede olduğu için Başsavcı Gökhan Şahin, ilçe genelinde her kesim tarafından sevginin yanında saygıyla karşılanan bir isim oldu.

Yatağan Kaymakamı Onur Kökçü, "Sayın Başsavcımız Gökhan Şahin, ilçemizde yapmış olduğu başarılı çalışmalarla hele adliye sarayının yapılması için elinden gelen tüm imkanları kullandı. Böylesine güzel bir insan olan Başsavcı Gökhan Şahin beye yeni görevinde başarılar dilerim" dedi.

Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz ise, "Yatağan'da Yozgat'a tayini çıkan Başsavcımız Gökhan Şahin beyin ilçemizden ayrılacak olması bizleri son derece üzdü. Sayın Şahin sosyal yönlü bir yapıya sahip bürokrattı. İlçede bir adliye sarayının olması için bizlerle birlikte çalışma içinde oldu. Bu konuda gayreti büyüktü. Sayın Başsavcımız Gökhan Şahin beyin yeni görev yeri olan Yozgat'ta Yatağan'da ki başarılarının aynısını göstereceğine inanıyorum" diye konuştu. 

Yozgat'a atanan Başsavcımız Gökhan Şahin ise, "Burada 2 yıl çok güzel anılarım ve dostluklarım oldu. Çalışma arkadaşlarımızla birlikte çok güzel çalışmalara imza attığımıza inanıyorum. Yatağan, şuana kadar çalışmaktan en çok zevk aldığım yerlerden biri oldu. Bu yüzden buradan ayrılmak çok zor olacak. Ama Yatağanlılar şunu unutmasınlar ki kapım kendilerine her zaman açık, diledikleri zaman bana ulaşabilirler, bu beni mutlu eder" dedi.

Yatağan Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Şahin'in, ilçede bu kadar başarılı çalışmalarının karşılığını Yozgat'a gitmiş olması başta Yatağan protokolü olmak üzere, çeşitli kademelerde çalışan memurlar, adliye personeli, siyasi parti başkanları ve muhtarlar tarafından üzüntüyle karşılandı. Bizde Sayın Başsavcımıza yeni görevinde başarılar diliyoruz sevgili okurlarım.    

 

{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft