Antalya Konsolosundan, Vali Orhan Tavlı'ya ziyaret

Antalya Konsolosundan, Vali Orhan Tavlı'ya ziyaret
Eklenme : 15.12.2020 14:45:00
Görüntülenme: 2732

Çeşitli temas ve ziyaretlerde bulunmak üzere Muğla'ya gelen Rusya Antalya Konsolosu Oleg Rogoza, Muğla Valisi Orhan Tavlı'yı makamında ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Orhan Tavlı, Muğla'nın tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri hakkında bilgi verdi.

Vali Orhan Tavlı, Muğla'nın turizm,  tarımda ve mermercilik sektöründe güçlü potansiyele sahip olduğunu bu alanlarda işbirliği yapmaları gereğine değindi.

Dünyada eşine az rastlanır doğal güzellikleri ve özellikleri ile Muğla'nın çok özel bir kent olduğunu ifade eden Vali Orhan Tavlı, tarihi ve kültürel geçmişinin de çok eskilere dayandığını belirterek, Rus misafirlerin, işbirliği içinde Muğla'yı daha fazla ziyaret edebileceklerinden bahsetti.

Ziyarette iki ülke arasında turizm ve ticaret alanında karşılıklı işbirliğine de değinildi. Rus Tur Operatörlerinin Önümüzdeki yıl Muğla'ya bir tur düzenleyerek tanıtılmasına değinildi.

Valilik makamında gerçekleşen ziyarette Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürü Zekeriya Bingöl bulundu. Ziyaretten sonra Rusya Antalya Konsolosu Oleg Rogoza, İlimizde faaliyet gösteren ve aynı zamanda Rusya pazarında yer alan Coante Kuvars Fabrikasını ziyaret etti.

 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft