Ak Parti Denizli Milletvekili hakkında İYİ Parti'den suç duyurusu

Ak Parti Denizli Milletvekili hakkında İYİ Parti'den suç duyurusu
Eklenme : 1.09.2021 16:47:00
Görüntülenme: 1725

İYİ Parti Muğla İl Teşkilatı, bir televizyon programında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve partilileri FETÖ terör örgütüne üye olduğu iddiasında bulunan AK Parti Denizli Milletvekili ve Grup Başkanvekili Cahit Özkan hakkında suç duyurusunda bulundu.

Kadir Tamer

AK Parti Denizli Milletvekili ve Grup Başkanvekili Cahit Özkan hakkında suç duyurusunda bulunan İYİ Parti Muğla Teşkilatı, İl Başkanı Davut Cumhur Akmeşe ile birlikte Muğla Adliyesi'ne geldi. Cahit Özkan hakkında Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunulmasının ardından İYİ Parti Muğla İl Başkanı Davut Cumhur Akmeşe, bir basın açıklaması yaptı.

İYİ Parti Muğla İl Başkanı Davut Cumhur Akmeşe açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Malumunuz olduğu üzere AKP Denizli milletvekili olup ve aynı zamanda da partisinin Grup Başkanvekilliği görevini yürütmekte olan zat 29 Ağustos tarihinde Beyaz TV'de yayınlanan bir televizyon programında şahsım dahil tüm İyi Parti teşkilatlarını, parti üyelerimizi ve hatta partimize oy vermiş tüm seçmenleri kapsar bir şekilde alenen ve açıkça hakaret, iftira, halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama suçlarını kararlılıkla işlemiştir. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener, Başkanlık Divanımız, Genel İdare ve Kurucular Kurulumuz, tüm parti il ve ilçe başkanlarımız, yönetim kurulumuz, tüm üyelerimiz ve hatta partimize oy vermiş tüm seçmenler FETÖ terör örgütü üyeliği ile itham edilmiş ve hedef olarak gösterilmiştir. Bu nefret dili ve hedef göstermelerinin doğurabileceği toplum nezdinde doğuracağı olumsuz neticelerin kötü bir örneği yakın zamanda İstanbul İl Başkanımız Sayın Buğra Kavuncu'ya düzenlenen saldırıdır. İktidar ve mensuplarının sergiledikleri bu hedef gösterme ve nefret dili Türk Ceza Kanunu kapsamında suç teşkil eden eylemler içermekte olup bağımsız yargının bu nefret diline ve halkı kin ve düşmanlığa iten bu eylemlere bir an evvel dur demesi ve gerekli soruşturmaların başlatılması adına tüm teşkilatlarımızla birlikte belirtilen zat hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduk."

 

 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft