8 yıl önce Ula'da başlayan çalışmalar kapsamında Akyaka Mahallesi'nde Avokado fidanları toprakla buluştu.

8 yıl önce Ula'da başlayan çalışmalar kapsamında Akyaka Mahallesi'nde Avokado fidanları toprakla buluştu.
Eklenme : 10.06.2020 13:58:00
Görüntülenme: 1529

Muğla Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından Ula'da 8 yıl önce kurulan Avokado bahçesi yeni tesislerin kurulmasını sağladı. 8 yıl önce başlayan avokado üretimini arttırmak amacıyla devam eden çalışmalar çerçevesinde Akyaka Mahallesi, İnişdibi mevkiinde Turan Şahin'e ait 51 dekar arazide, toplam 5 çeşit olmak üzere 1080 adet Avokado fidanı toprakla buluştu.

Ula İlçesi Akyaka Mahallesinde, Turan Şahin'e ait 51 dekarlık araziye, 3 yıl süren araştırmalar sonucu verilen kararla 1080 adet Avokado fidanı dikimi gerçekleşti. Avokado fidanların toprakla buluşmasında Muğla Tarım ve Orman İl Müdürü Barış Saylak, üretici Turan Şahin'i yalnız bırakmadı. Fidanların dikimi öncesinde konuşan üretici Turan Şahin, "Yaptığım uzun araştırmalar sonunda buradaki arazilerimde Avokado yetiştirmeye karar verdim. Okullarımızda  çocukların tarım alanında eğitim almasına çok önem veriyorum. Kurduğum bu bahçeyi de ileride tarım alanında bir eğitim merkezi haline getirmek istiyorum" dedi.

Muğla Tarım ve Orman İl Müdürü Barış Saylak ise, "Bölgemiz coğrafi olarak çok avantajlı bir bölge. Deniz seviyesinden, 2000 rakıma kadar uzanan geniş bir ürün yelpazesine sahibiz. Özellikle bölgemizin kalkınmasında ve istihdamına katkısı olan, katma değeri yüksek ürün yetiştiriciliği alanında örnek böylesine önemli tesislerin kurulmasına vesile olmak ayrıca gurur verici. Üretimin her alanında var olduğumu her zaman söylerim. Ekibimle birlikte 7/24 üreticilerimizin yanındayız. Yeter ki sizler üretmeye devam edin" dedi. 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft