53 ilde dolandırıcılıktan aranıyordu Muğla polisinden kaçamadı

53 ilde dolandırıcılıktan aranıyordu Muğla polisinden kaçamadı
Eklenme : 25.05.2022 10:48:00
Görüntülenme: 1352

Muğla Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği tarafından gerçekleştirilen 'kapora dolandırıcılığı' operasyonunda 53 ilde araması bulunan, hakkında 19 yıl hapis cezası bulunan ve bir türlü yakalanamayan zanlı Muğla polisinden kaçamadı.

Kadir Tamer

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde internet üzerinden konteyner almak isteyen iki vatandaş anlaştıkları kişilere kaparo göndermelerinin ardından bir daha ulaşamayınca soluğu poliste aldı. İhbar üzerine harekete geçen Muğla Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri yaptıkları çalışmada dolandırıcılık olayının 53 ilde araması bulunan, hakkında 19 yıl hapis cezası bulunan ve bir türlü yakalanamayan M.B. ile N.Y. ve A.G. isimli şüphelilerin olduğunu tespit etti. Bu tespit üzerine Denizli ve Afyon'da gerçekleştirilen eşzamanlı operasyonda 3 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

2 milyon lira gelir elde etmişler

Gerçekleşen operasyonla yakalanan M.B.'nin 53 ilde gerçekleşen dolandırıcılık olayının faili olduğu, hakkında 19 yıl 5 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu öğrenildi. Muğla polisi tarafından yakalanan M.B. ve N.Y. ve A.G.'nin internet üzerinden ürün almak isteyen vatandaşlardan kapora alarak gerçekleştirdikleri dolandırıcılık olaylarından bugüne kadar yaklaşık 2 milyon lira gelir elde ettikleri öğrenildi. İfade işlemleri tamamlanan şüpheliler Marmaris'te hakim karşısına çıkarılmak üzere adliyeye sevk edildi.  

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft