40 kişiyi 8 milyon lira dolandıran çete çökertildi

40 kişiyi 8 milyon lira dolandıran çete çökertildi
Eklenme : 3.02.2021 11:16:00
Görüntülenme: 8801

Kendilerini telefonda polis ve savcı olarak tanıtarak başta FETÖ gibi terör örgütü tarafından kimlik ve banka hesapları ele geçirildiği iddiası ile 8 milyon lira vurgun yapan çete üyeleri Muğla polisinin 4 ay süren çalışmaları sonucunda yakalanarak gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, varlıklı ve yaşlı vatandaşların telefonlarına ulaşarak kendilerini polis ve savcı olarak tanıtan dolandırıcılık şebekesi üyeleri kimlik bilgileri ve banka hesaplarının FETÖ ve diğer terör örgütü üyeleri tarafından ele geçirildiğini, hesapların ve kimlik bilgilerinin geri alınması için para talep ettikleri belirlendi.

Özel ekip kuruldu

Dolandırıldıklarını anlayan mağdur vatandaşların şikayetlerinin ardından Muğla Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik Büro Amirliği ekipleri harekete geçti. Şüphelilerin yakalanması için kurulan özel ekip mağdurların adreslerinde, yol güzergahlarında bulunan güvenlik kameraları ve MOBESE'lerdeki görüntülerini izledi.  Yaklaşık 4 ay süren teknik ve fiziki takip sonrası dolandırıcı çetesinin üyelerinin kimlikleri tek tek deşifre edildi.

Mersin ve Şanlıurfa'da operasyon

Asayiş Şube Yankesicilik Büro Amirliği bünyesinde kurulan özel ekip, şüphelilerin Mersin ve Şanlıurfa illerinde olduğunu tespit ettikten sonra ilgili savcılıktan alınan talimat sonrası operasyon için düğmeye basıldı.

Marmaris Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin de katkı sunduğu operasyonda S.D., C.A., İ.H.A, A.A., H.G ve Y.U isimli şüpheliler Mersin ve Şanlıurfa illerinde belirlenen adreslerine düzenlenen operasyon ile yakalanarak Muğla'ya getirildi.

Adliyeye sevk edildiler

Muğla Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından birisi kadın toplam 6 kişi nitelikli dolandırıcılık iddiası ile Marmaris Adliyesine sevk edildi. Şüphelilerin daha önce de nitelikli dolandırıcılık suçundan kayıtlarının bulunduğu öğrenildi.

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft