2019 yılının Aralık ayında hafriyat kamyonun altında kalması sonucu sağ ayağını dizinden kaybeden 9 yaşındaki Aylin Dağdeviren protez bacağına kavuştu.

2019 yılının Aralık ayında hafriyat kamyonun altında kalması sonucu sağ ayağını dizinden kaybeden 9 yaşındaki Aylin Dağdeviren protez bacağına kavuştu.
Eklenme : 27.07.2020 14:52:00
Görüntülenme: 2304

2019 yılının Aralık ayında hafriyat kamyonun altında kalması sonucu sağ ayağını dizinden kaybeden 9 yaşındaki Aylin Dağdeviren protez bacağına kavuştu.

Kadir Tamer

Kazanın ardından harekete geçen Türkiye Beyaz Ay Derneği Muğla Şubesi, Aylin için protez bacak girişimleri sonuç verdi ve Aylin bugün takılan protez bacağı ile ilk adımını attı.

Mutlu gününde yalnız bırakmadılar

Protez bacağına kavuşan ve kazanın üzerinden 7 ay geçtikten sonra ilk adımını atan Aylin'i mutlu gününde Ak Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Muğla Sağlık İl Müdürü İskender Gencer, Beyaz Ay Derneği Muğla Şube Başkanı Pınar Boyacı ve dernek üyeleri yalnız bırakmadı.

Vali olmak istiyor

7 ay sonra ilk adımını atan 9 yaşındaki Aylin Dağdeviren, "Yürümek çok güzel. Protezimi de çok sevdim. Rahat hareket edebiliyorum. Okuluma gideceğim. Mutluyum. Hastanede Muğla valimiz ve Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre beni ziyaret etmişti. O ziyarette bana çok yakın davrandılar, çok mutlu olmuştum. Bende büyünce Vali olmak istiyorum" dedi.

 Manevi ablalarıyız

Aylin'e protez sözü verdiklerini bu sözü tutmaktan dolayı çok mutlu olduklarını kaydeden Beyaz Ar Derneği Muğla Şube Başkanı Pınar Boyacı, "Bu olayı başından itibaren takip ediyoruz. Kazanın ardından Aylin'i hastanede ziyaret etmiştik. Ve o gün kendisine Beyaz Ay derneği olarak protez için söz vermiştik. Sözümüzün arkasında durduk ve bugün Aylin protez bacağına kavuştu. Çok zor bir süreçten geçtik. Ama yılmadan mücadele ettik. Bu konuda yardımcı olan yönetim kurulu üyelerine Hayat Protez Merkezi'nden Zafer beye, Muğla Milletvekilimiz Yelda Erol Gökcan'a ve ismini açıklanmasını istemeyen protez bacağın alınmasında maddi katkı sağlayan Muğla'nın gönüllü iş adamlarına çok çok teşekkür ediyorum. Bugün Aylin'in yüzünü güldürdük. İnşallah Aylin bundan sonra koşacak, hatta dans edecek. Hep beraber daha güzel şeyleri göreceğiz. Bundan sonraki aşamayı ve süreci biz bundan sonrada takip edeceğiz. Aylin'in gerek eğitimi gerekse normal hayatında hep yanında olmaya devam edeceğiz. Biz bundan sonra Aylin'in manevi ablaları olacağız" diye konuştu.

Her zaman yanındayız

Ak Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan ise, "Bugün Aylin adına çok mutluyuz, sevinçliyiz. Kazanın ardından Beyaz Ay Derneği, Muğla Sağlık İl Müdürlüğü, başhekimlik ve Muğla Milletvekili olarak Aylin'in hep yanında olduk. Aylin ve ailesi ile iletişimimiz devam edecek. Kızımızın gerek eğitim hayatı, gerekse bundan sonraki yaşantısı ile ilgili her türlü desteğimiz devam edecek. Önemli olan Aylin'in mutluluğu ve yüzünün güldüğünü görebilmekti" dedi.

Olay

Muğla'nın Menteşe İlçesi'nde geçen yıl 8 Aralık tarihinde Abdi İpekçi Caddesi'nden Leylak Sokak'a dönen Abdullah K. yönetimindeki 34 TL 5436 plakalı hafriyat kamyonu tarafından aile ile birlikte yolun karşısına geçmeye çalışan Aylin Dağdevrien'i çarpmış ve kaza sonrası küçük Aylin Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınmıştı. 9 yaşındaki Aylin'in kamyon tekerinin altında kalan sağ bacağı kesilmişti.

 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft