17 yaşındaki gencin ölümünde korkunç detay '112 hiç aranmamış'

17 yaşındaki gencin ölümünde korkunç detay '112 hiç aranmamış'
Eklenme : 28.07.2021 14:31:00
Görüntülenme: 1304

Muğla'nın Menteşe İlçesi Yeniköy Mahallesi'nde alkollü sürücünün kullandığı otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybeden 17 yaşındaki Oğuzhan Kemçin'in, ölümüyle ilgili olarak açılan davanın ilki görüldü. 4. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davada  Oğuzhan Kemçin'in kullandığı bisiklete çarpan Mestan G.'nin kazanın hemen ardından olay yerinden kaçtığı, kazayı 112'ye bildirmediği ve kazadan saatler sonra olay yerine akrabaları ile birkaç kez geldiği ortaya çıktı.

 7 Temmuz tarihinde gece saatlerinde Yeniköy Mahallesi'nde evine gitmek üzere iken Mestan G.'nin kullandığı otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybeden 17 yaşındaki Oğuzhan Kemçin'in ölümüyle ilgili korkunç gerçek mahkemede ortaya çıktı. Kazanın ardından gözaltına alınan ve tutuklanan Mestan G. İlk kez hakim karşısına çıktı.

Muğla 4. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davada sanık Mestan G.'nin olay yerinden kaçtıktan sonra ailesi ve akrabalarıyla birlikte 3 kez olay yerine geldiği, 112'yi aramadıkları, ambulansı da kazadan yaklaşık 3,5 saat sonra olay yerindeki kalabalığı gören polis ekibinin gelmesi ile kazanın öğrenildiği ortaya çıktı.

Olay gecesi ile ilgili olarak mahkemede savunmasını yapan sanık Mestan G., "Olay günü akşam babama ait araçla düğüne gittim. Alkollüydüm. 6 bira içtim. Düğünden sonra eve giderken sağ şeritte yolda bisiklete çarptım. Bir anda göremedim. Işıklandırma yetersizdi. Hatırladığım kadarıyla kaza 00:45 sıralarında oldu. Evim kaza yerine 10 dakika uzaklıktaydı. Daha sonra eve gittim. Arabayı bıraktım. Köy muhtarı olan dayımla birlikte yeniden olay yerine gittim. 1.45'ti saat. Bisiklet vardı ama kendisi yoktu. Daha sonra tekrar eve gittik. Babamı uyandırdım. Olayı anlattık. Babam, dayım ve ben tekrar olay yerine gittik. Saat 03:30 civarıydı. İkinci gidişimizde çalılığın içine düştüğünü gördük. Ambulansı aradık. Olay yerine polis ambulans ve itfaiye geldi. Ambulans görevlileri şahsın öldüğünü anladılar. Ben ceza çekmeye hazırım. Bu ifadelerim tamamen doğrudur" diyerek kendisini savundu.

Mestan Göksal'ın olaydan sonra eve gitmediği, aracın eve 1.30'da giriş yaptığını söyleyen Kemçin ailesinin avukatı Selahattin Avcı, "İki kez değil, olay yerine üç kez gidiyorlar. Ayrıca hemen eve gitmiyor. Üçüncüde bir fırıncı var ve kasalı aracı ile olay yerine gidiliyor. Üçüncü gidişlerinde maktulü bulunduğu yerden çıkarmaya çalışıyorlar" diyerek sanığa "Neden ambulansı aramadınız" diye sordu. Sanık, "Arayacaktım ancak o sırada polisler geldiği için onlar ambulansa haber verdi" dedi.
Fırıncı tanık olay gününü anlattı
Fırıncı tanık Muhammet Ali İnce, "Ben orada fırın işletiyorum. Mestan'ın babasını tanıyorum. Babası köyümüzde kahve işletir. Fırına muhtar olan dayısı geldi. Saat 03:30 gibi geldi. Araba istedi benden. 'Mestan kaza yapmış' dedi. Sadece muhtar geldi. Araba kazalı olduğu için istediler diye düşünüyorum ve muhtarın aracı yok. 'Ben geleyim' dedim. Bunlar muhtarın evinin önünde bekliyorlarmış. Olay yerine gittik. Muhtara 112'yi arasana dedim. 'Birisi kolu kıpırdadı' dedi. 3-5 dakika sonra polis geldi" diye konuştu.
Kemçin'in babası: "Çocuğum 3,5 saat çalılıkların içinde can çekişmiş"
Olay gecesi yaşadıklarını anlatan Oğuzhan Kemçin'in babası Özay Kemöin, "Olay yerine gittiğinde muhtara 'madem buradasın neden aramadın' dedim. Muhtar 'ben de yeni geldim' dedi. Haberleri görünce muhtara 'olaydan bilgin var mı' dedim. Yemin etti 'bilgim yok' dedi. Muhtar beni arasa 10 dakikada çocuğumu bulacağım. Benim çocuğum vefat etmiş, bu 6 kişi de insanlığını kaybetmiş" ifadelerini kullandı. Mahkeme heyeti sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı 22 Eylül tarihine erteledi. 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft