16 kilogram altını çalan şüpheliler jandarmadan kaçamadılar

16 kilogram altını çalan şüpheliler jandarmadan kaçamadılar
Eklenme : 27.01.2022 17:44:00
Görüntülenme: 931

Muğla'nın Milas İlçesi Korucuk mevkiinde 17 Ocak tarihinde kuyumcu toptancısına ait kurye aracını durduran ve araç içinde bulunan 16 kilogram altını alarak ortadan kaybolan üç şüpheli jandarma tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Kadir Tamer

Edinilen bilgiye göre, Milas İlçesi Korucuk mevkiinde kuyumcu toptancısına ait kurye aracı kimliği belirsiz kişiler tarafından çakarlı bir araç ile durduruldu. Kurye aracında bulunan iki çalışanı silahla darp ettikten sonra ellerini ve ayaklarını kelepçe ile bağlayarak etkisiz hale getiren 3 şüpheli araçta bulunan 16 kilogram altını alarak olay yerinden kaçtı.  

865 saatlik görüntü incelendi

İhbarın ardından Muğla İl Jandarma Komutanlığı tarafından şüphelilerin tespiti ve gasp edilen altın ve aracın bulunması amacıyla Milas İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı JASAT ve istihbarat birimlerinden oluşan özel bir ekip kuruldu. Olay yeri çevresinde araştırma ve incelemelere başlayan özel ekip 865 saatlik güvenlik kamerası görüntüsünü ve bin 346 adet aracın geçişini inceleyerek 8  günlük araştırma sonucunda şüphelilerin M.A., K.K. ve E.B. isimli şahıslar olduğunu tespit etti. Yapılan çalışmalarda şüphelilerin İzmir'e kaçtıklarını tespit eden ekipler düzenledikleri operasyonda 3 şüpheliyi yakalayarak gözaltına aldı.  

Şüphelilerin ikametlerinde, işyerlerinde ve araçlarında olmak üzere toplam 6 adreste eş zamanlı yapılan operasyonda olayda kullandıkları suç unsurlarına el konulurken, olay yerinden çalınan 16 kilogram altın çuvalla birlikte gömülü olduğu yerden çıkarıldı. Operasyon kapsamında gözaltına alınan şüpheliler çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderilirken 16 kilogram altın sahibine teslim edildi. 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft