Hayati Nizamoğlu

Hayati Nizamoğlu

GÜNDEM
Hayati Nizamoğlu ve diğer yazarlarımızın gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin

15 Temmuz

Eklenme : 16.07.2020 00:00:00
Görüntülenme: 2739

Dün "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü"nde,  tüm kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha şükranla andık.

 Milletlerin hayatında büyük dönüm noktaları olur.

"29 Ekim Cumhuriyet Bayramı"  bunların en büyüklerindendir. İşgal edilmiş, orduları dağıtılmış bir ülkeden yepyeni bir devlet çıkarılması büyük Atatürk' ün bize armağanıdır.

Genç demokrasimiz birçok badireden geçti.

15 Temmuz Türk milletinin ülkesine sahip çıktığı gün oldu. O gün devlete el koymak isteyen paralel yapıya karşı,  milletimizin direnişi ve darbeyi önlemesi, sadece Türkiye içinde değil, tüm dünyada kabul gören, hayranlık uyandıran bir kahramanlık hikâyesiydi.

15 Temmuz'dan sonra yeni bir Türkiye doğdu. MHP'nin, bir daha 15 Temmuzlar olmaması için sorumluluk alması, ordu ve yargıda kümelenmiş FETÖ'cülerin tasfiyesi yanında en önemlisi  "Cumhurbaşkanlığı Başkanlık Sistemi"ne geçilmesi bu darbe girişiminin sonuçlarındandır.

Meşhur sözdür "Beni dostlarımdan koruyun, ben düşmanlarımı hallederim."...

Bu dönemde Rusya'nın darbeye karşı ülkemizin yanında tavır alması, bölgemizde yeni bir ortaklık doğurdu. Rusya ile anlaşamadığımız birçok konu var.  Ancak artık oturup konuşabiliyoruz. Bu dönemde ABD ve özellikle Fransa dostluk sınavını geçemediler.

Bugün Türk ordusu bölgede etkin bir güç ise, 15 Temmuz kalkışmasından sonraki yapılanmanın etkisiyledir.

15 Temmuz sadece Ak Parti'nin ve MHP'nin değil, tüm Türk milletinin meselesidir.  Darbe başarılı olsaydı, ülke büyük bir iç savaşa sürüklenecek, bölgemizin istikrar limanı Türkiye diz çöktürülecekti.

15 Temmuz kahramanları sayesinde, bu badire atlatıldı. Allah milletimizi korudu. Binlerce yıldır şehit kanlarıyla sulanan bu topraklar, yabancı istihbarat örgütleri hizmetçilerinin tuzaklarından kurtuldu.

Her 15 Temmuz, birbirimizi daha çok kucaklamamızın, daha çok sevmemizin vesilesi olmalıdır.

"Söz konusu vatansa, gerisi teferruattır.

ÖNCEKİ yazı
SONRAKİ yazı
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft