Yusuf Kayacık Ak Parti'den istifa etti

Yusuf Kayacık Ak Parti'den istifa etti
Eklenme : 18.01.2021 14:47:00
Görüntülenme: 4794

Ak Parti İl Disiplin Kurulu tarafından geçtiğimiz aylarda partiden ihraç edilmesi kararı verilen, Merkez Disiplin Kurulu tarafından bu karar 2 ay geçici ihraç olarak değiştirilen Yusuf Kayacık Ak Parti'den istifa etti. Kayacık Ak Parti'den istifa ettiğini kendisine ait sosyal medyasında yayınladığı mesaj ile kamuoyuna duyurdu. 

Kadir Tamer

Milli Güreşçi, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya'nın Vakıfbank yönetim kurulu üyeliğine getirilişini, kişisel sosyal medya hesabından eleştirmesinin ardından Ak Parti İl Disiplin Kurulu tarafından hakkında partiden ihraç edilmesi kararı Merkez Disiplin Kurulu tarafından 2 ay geçici ihraç olarak değiştirilen Yusuf Kayacık Ak Parti'den istifa etti. 

Her şey 15 Haziran'da başladı

Türk Kızılay Muğla Şube Başkanı Yusuf Kayacık, 15 Haziran tarihinde kişisel sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hamza Yerlikaya'nın Vakıfbank yönetim kuruluna atanmasını eleştiren bir paylaşım yaptı. Kayacık, paylaşımında, "AK Partili olarak atamanın hiçbir izahını yapamıyorum, insanlar kıt kanaat geçinirken, 3-4 ayrı makamdan maaş alınıyor, bunu kabul edemiyorum" dedi. Paylaşım sonrasında Kızılay Muğla Şube Başkanlığı görevini yürüten Yusuf Kayacık ve yönetimi görevden alındı. Ardından AK Parti İl Disiplin Kurulu Başkanlığı Yusuf Kayacık'ın Ak Partiden ihraç edilmesi yönünde karar almıştı. Merkez Disiplin Kurulu ise ihraç kararını 2 ay geçici ihraç olarak değiştirmişti. 

Ak Parti İl Başkanlığı seçimine kısa bir süre kala Yusuf Kayacık, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşım ile partisinden istifa ettiğini açıkladı. 

Kayacık istifasını şu açıklama ile kamuoyuna duyurdu:

"Mensubu olduğum Ak Parti'den gördüğüm lüzum üzerine istifa ediyorum. Bundan sonraki süreçte de Liberal, Demokrat, Atatürkçü duruşumuzun devam edeceğini ve demokratik yarışa izin verilen her platformda Muğla'mızın menfaatleri için var gücümle çalışmayı sürdüreceğimi siz değerli dostlarımla paylaşmak istiyorum. Bu konuda daha geniş bilgilendirmeyi ilerleyen günlerde yapacağım. Saygılarımla...."


YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft