Hüseyin Kocabıyık

Hüseyin Kocabıyık

GÖLGE ADAM
Hüseyin Kocabıyık ve diğer yazarlarımızın gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin

Yılların Eğitimcisi ve Siyasetçisi Cemal Gürpınar

Eklenme : 24.9.2020 00:00:00
Görüntülenme: 358

Sevgili okurlarım, Muğla yöresinin simgelerinden olan saygın bir isim Cemal Gürpınar Hocamızdan bahsetmek istiyorum. Sayın Gürpınar ile ilgili birkaç yazım olmasına rağmen, yine bugün köşeme almak istedim. Cemal Gürpınar uzun yıllar değişik yerlerde öğretmenlik yapmış hatta zamanın iktidarlarında sürgün yemiş bir eğitimcidir. Daha sonra, Muğla genelinde lise öğretmenliği yapıp bilahare Yatağan Lisesi Müdürlüğü'ne atanmıştır. Çok sayıda öğrenci yetiştirmiş olup yetiştirmiş olduğu öğrencilerle iftihar etmektedir.

Sevgili okurlarım, Cemal Gürpınar Hocamız, CHP siyasetinin içine bulunmuş ve hala daha devam etmektedir. Eşi ve oğlu Yatağan CHP İlçe Yönetimi ve Kadın Kolları'nda çalışmaktadır. Kendisi de uzunca bir süre Muğla ve Yatağan'da parti yöneticiliklerinde bulunmuş değerli bir şahsiyettir.

Sevgili okurlarım, Cemal Gürpınar İl Genel Meclisi döneminde İl Genel Meclisi Başkan olmuş Muğla'nın birçok ilçelerine yatırımlar yapmış ve hala bu yapmış olduğu işler çeşitli kişiler tarafından zevkle anlatılmaktadır.

Sevgili okurlarım, Cemal Gürpınar boş kalmamak için Belediye Garajı karşısında kendisine ait bir kırtasiye dükkanı açmıştır. Burada eşi Fatma Hanım, kızı Parla Hanım ve bayan personeller çalışmaktadır. Cemal Bey'in kırtasiye dükkanı açmalarının nedenlerinden biri de okumayı ve okutmayı çok sevdiği için değişik türde kitaplar getirterek gençlere kitap okumayı aşılamayı hedeflemektedir. Cemal Gürpınar'ın il genelinde çok sayıda eş ve dostu vardır. Sosyal kişiliği olması nedeniyle her kesimle iç içedir. İşte böylesine değerli bir şahsiyet olan Cemal Gürpınar Hocamızı tebrik ediyorum.

Sevgili okurlarım, eğitimci Cemal Gürpınar yardım işlerini seven, büyüğünü küçüğünü bilen, aynı zamanda CHP İlçe Teşkilatı'na maddi ve manevi konuda katkısı olduğu söylenen değerli bir şahsiyettir. Biz de ne söyleyelim, işte her kesimin sevgisini ve saygısını kazanan eğitimci Cemal Gürpınar'a tekrar tebrikler.

 

{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft