Yazarımız İdris Koç'un dördüncü kitabı "Dost Seçme Sanatı" yayımlandı

Yazarımız İdris Koç'un dördüncü kitabı "Dost Seçme Sanatı" yayımlandı
Eklenme : 6.12.2020 20:08:00
Görüntülenme: 1890

Hamle Gazetesi köşe yazarlarından eğitimci ve yazar İdris Koç'un yeni kitabı "Dost Seçme Sanatı" bu hafta raflardaki yerini aldı.

Daha önce "Kurumsal ve Sosyal Davranış Kuralları", "Usul Esastan Önce Gelir" ve "Olmazsa Olmaz" isimli çalışmaları yayımlanan Muğlalı eğitimci ve yazar İdris Koç'un son çalışması olan "Dost Seçme Sanatı", "dostluk" gibi önemli bir değeri konu alan ender yayınlardan biri olma özelliği taşıyor.

"Dost kimdir?",  "Sosyal ortamlarda vakit geçirdiğimiz, birlikte çalıştığımız insanlar dost mudur? Her yakınlık dostluk mudur?",  "İnsanoğlu, sahip olduklarını saymaktan ve bunlarla övünmekten geri kalmazken, neden dostlarından bahsedemiyor?", "Satın alacağı şeylerin ince ince hesabını yaparken, neden dostlarını seçerken ihmalkâr davranıyor?" gibi sorulara cevap arayan, dostluğa ve dosta dair konuları felsefi tartışmaların ötesinde yalın bir dille ve hayatın içinden bir anlatımla ele alan "Dost Seçme Sanatı"; aynı zamanda dostluk hakkında yazılan önemli şiirleri, hikâyeleri ve önemli şahsiyetlere ait metinleri de içermektedir.

Yazar, "Dost Seçme Sanatı"nı şu arka kapak yazısı ile okuyucularına tanıtıyor:

"Dostlar yedek kalplerdir. Dostlar bazen liman, bazen kılavuz, bazen Hızır'dır. Dostluk, bir tamamlama ve tamamlanma serüvenidir. Dostluk  bazen yoldaşlık, bazen sırdaşlıktır.  Dostluk bazen paylaşmak, bazen katlanmak, bazen savunmaktır. Dostluk; felsefe başta olmak üzere birçok alana konu olmuş; ancak felsefi tartışmalar ile dostluk güzellemeleri arasına sıkışıp kalmaktan kurtulamamıştır. Elinizdeki bu çalışma; dostluğa ve dosta dair konuları felsefi tartışmaların ötesinde yalın bir dille ve hayatın içinden bir anlatımla ele alan bir çalışmadır. Bu çalışma; dostluğa ve dosta dair konular ile dostluk hakkında yazılan önemli metinleri bir araya getiren bir çalışmadır."

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft