Hüseyin Kocabıyık

Hüseyin Kocabıyık

GÖLGE ADAM
Hüseyin Kocabıyık ve diğer yazarlarımızın gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin

Yatağan'ın Bağrına Bastığı Kaymakam Hayrettin Çiçek

Eklenme : 22.5.2020 00:00:00
Görüntülenme: 321

Sevgili okurlarım, 3 yıl önce Yatağan Kaymakamı olarak ilçede göreve başlayan Kaymakam Hayretti Çiçek göreve başlar başlamaz yoğun bir çalışma içine girdi, hal böyle olunca Yatağan halkı ile iç içe oldu her kesimle diyaloğunu elden bırakmayan Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek'in en önem verdiği konulardan biri ilçe ve köylerde ne kadar fakir fukara var onları mağdur etmemek için elinden gelen tüm imkanları kullandı.

Sevgili okurlarım Sayın Çiçek, genç yaşta oluşu sevimli ve güler yüzlü haricinde dil tatlılığı ile vatandaşlara yaklaşmasını bildi.  Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek sık sık şehit ailelerine ziyaret ettiği gibi Ramazan ayında da ne kadar yardıma muhtaç insan varsa parasal yönden olsun paket yönden olsun katkılarda bulunması hele hele bu sene büyük bir ses getirdi. Yatağan'ın sevimli, saygın, hürmetkar Kaymakamı Hayrettin Çiçek'in bu başarıları karşısında inşallah önümüzdeki yıllarda da açık olur böylelikle önü açılmış olur diyorum.

Görüşünü aldığımız Kaymakam Hayrettin Çiçek'in çalışmaları:

Yatağan Kaymakamlığı sosyal yardımlaşma vakfı olarak pandeminin başladığı 11 Marttan bu güne kadar gerek vakfa kayıtlı vatandaşlarımız gerekse bu süreçte mağduriyet yaşayan vatandaşlarımız için yardım faaliyeti yürütmüştür. Bu kapsamda  1600 vatandaşımıza yapılan 1000 TL toplam 1 milyon 600 bin TL merkezi yardım haricinde 300 bin TL vakıf kaynaklarıyla 250 bin TL ise hayırseverlerden alınan desteklerle vatandaşlarımıza toplamda 2 milyon 150 bin TL yardım yapılmıştır. Ayrıca hayır kurumları ve hayırseverlerden temin edilen çok sayıda gıda kolisi ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmıştır. 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan evden çıkamayan vatandaşlarımızın 2000'in üzerinde hastaneye gitme, maaş çekimi, market ve ilaç ihtiyacı gibi talepleri sosyal vefa destek grubumuz tarafından yerine getirilmiştir. Kaymakamlığımız Sosyal Vefa gruplarında 11 araçla toplamda 58  personelimiz görev almıştır. Diye konuşan Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek'e çalışmalarında başarılar diliyoruz, sevgili okurlarım.

 

{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft