Ülke genelinde eş zamanlı gerçekleşen 'Türkiye Huzur Güven Uygulaması' Muğla'da da gerçekleşti.

Ülke genelinde eş zamanlı gerçekleşen 'Türkiye Huzur Güven Uygulaması' Muğla'da da gerçekleşti.
Eklenme : 22.5.2020 16:36:00
Görüntülenme: 691

Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında, salgının önlenmesine yönelik daha önceden alınan tedbirlerin denetimi ve sosyal izolasyonun sağlanması amacıyla ülke genelinde gerçekleşen 'Türkiye Huzur Güven Uygulaması' Muğla'da da uygulandı.

Saat 15:00 ile 00:00  saatleri arasında gerçekleşen 'Türkiye Huzur Güven Uygulaması' il genelinde 117 ekip ve 615 personelin katılımı ile gerçekleşti. Uygulamada 1086 işyeri, 107 park ve bahçe, 30 mesire ve yürüyüş alanları ile 999 araç ve 1824 şahıs denetimi gerçekleştirildi.

Uygulama sırasında vatandaşlar; zorunluluk olmadığı sürece dışarı çıkılmaması, evlerinde kalmaları, çıkılması halinde ise sosyal mesafenin korunması ve maske kullanması konularında ekipler ve görevliler tarafından sık sık uyarılarak alınan tedbirlere uymaları istendi.

Yapılan denetimler sonucunda Muğla'da vatandaşların alınan tedbirlere azami ölçüde uydukları gözlemlenirken, tedbirlere aykırı hareket ettikleri tespit edilen şahıs, araç ve işyerlerine gerekli yasal cezalar uygulandı.

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu
Powered by BilgiSoft