Hüseyin Nizamoğlu

Hüseyin Nizamoğlu

NERDE KALMIŞTIK
HüseyinNizamoğlu ve diğer yazarlarımızın gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin

Türkler Müslüman'dır

Eklenme : 16.7.2020 00:00:00
Görüntülenme: 313

Dünyanın neresinde olursa olsun Türk ırkının Müslüman olduğunu görürsünüz. Türkler başka dinlere de saygılıdır. Özellikle ülkemizde azınlıklara mahsus anayasa maddeleri vardır.

Bunun tam aksine Türkleri, başka din mensupları ilk günden beri baskı yapmışlar ve hayat hakkı tanımamışlardır.

Her yerde olduğu gibi medeni denilen Avrupa'nın her ülkesi Türklere dolaylı veya doğrudan baskı uygulamıştır.

Son Bosna Hersek olayında, sanki dünya birleşti. Bir avuç Sırp gibi gösterilenlerin arkasında Hristiyan dünyası vardır. Kamplarda binlerce Bosnalıyı döverek öldürdük diyen adamı, kınayan bile olmadı.

Ermenilerin arkasındaki destekçiler aynı ülkelerdir.

Bu yetmiyor gibi, PKK'nın arkasında da aynı ülkeleri görüyoruz. Çok yönlü politika uygulayan medeni ve zengin denilen ülkeler ile ilişkilerimiz nasıl olmalıdır ki, bizden uzak olsunlar.

Eğer borçlanacaksak, Japonya ve Arap ülkelerine gitmek daha hayırlı görünüyor.

Avrupa'nın İslamiyet'ten korkmasının sebebini anlamak mümkün değildir. Kendi tarihçilerinin yazdığına göre, Osmanlı İmparatorluğu gittiği her yere medeniyet, insan hakları ve Allah inancı götürmüştür. O öyle bir duygu ki, bu günlere kadar, alarak değil, çoğalarak gelmişlerdir.

Medeni denilen canavar ruhlular, Bulgaristan misali ibadet yasağı getirmişler. Oysa yasak olan her hareket veya ibadet daha da disiplinli ve iddialı yapılarak büyümüştür.

Bu sömürge üzerine yaşayan sözde medeni ülkeler, özellikle Müslüman ülkelerin sırtından geçinmişler. İran'la, Irak'la ve diğer petrol ülkeleri ile ilişkilerinin geçmişine bakıldığında bölgede hiç huzur göremezsiniz. NATO ülkesi miyiz?

NATO'luyuz diye Kore'ye, Etopya'ya gideriz. Orada ölürüz. Dünya barışı için değil mi?

Güneydoğu illerimizde bir Kürt devleti kurmak için haritalar bile çizmişler. Amerikan Senatosunda bu harita dağıtılıyor, hiç tepki yok Hangi Kürt devleti? Apo'nun toplu olarak çocuk çoluk öldürttüğü vatandaşlar Kürt soyu değil midir? Bizde ayrım yok, Kürtlerde, Lazlarda diğerleri de her Türk ve kardeştir. Hepsi Müslüman'dır. Fener Patrikhanesi yalnızca Rum'dur. Onlara da yeterince vatandaşlık hakkı verilmiştir. Oysa Yunanistan'daki Türkler işkence içindedir. Kıbrıs'da1974 yılına kadar öyle idi. Bu medeni dünya Kıbrıs'ı gene eski haline getirmeye çalışıyor, yazık.

Türkiye büyük ülkedir. Yalnız "yurtta sulh, cihanda sulh" ilkemizin anlamını galiba sapıtıyorlar, bu böyle devam edemez. Bu kadar ezilmek Fatih'in torunlarına yakışamaz.

Bu yazıyı 1994 yılı 4 Ağustos günü yazmıştım. Şimdi 16 Temmuz 2020 tarihindeyiz Avrupa ortak pazarına hiç ihtiyacımız yoktur. Suriye ve Irak'taki terörün patronları bile bu günlerde saçmalıyor Libya olayı bile bize çok şey öğretti. Libya'daki olayın patronu hükümeti yıkmak istiyor. Tıpkı Mısır'daki olduğu gibi... Bu bir terördür tıpkı Mısır'da olduğu gibi olsun diye yardım eden Arap ülkelerini sayalım; 1. Suudi Arabistan, 2. Mısır, 3. Birleşik Krallık ve Suriye'yi bitiren hain Esat'tır. Bunların cümlesinin karşısında Osmanlının devamı olan büyük Türkiye var.

Türk ve İslam dünyasının sabırla beklediği Türkiye'de 15 Temmuz 2016 olayını ülkenin sıçrayarak büyümesine sebep sayan yönetim gelmiştir. Bu konuda yüzlerce örnek göstermek mümkündür. En son Ermenileri Azerbaycan'a karşı giriştiği hainlik, anında cevabını aldı ve 100'lerce askerleri telef oldu. Bundan böyle Kafkasları ve Arapları dost ve kardeş ülkeler olarak ilan eden Türkiye Cumhurbaşkanıdır.

 

{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu
Powered by BilgiSoft