Türkiye Şampiyonası'nda Muğla'yı temsil edecekler

Türkiye Şampiyonası'nda Muğla'yı temsil edecekler
Eklenme : 6.11.2020 14:40:00
Görüntülenme: 1867

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından 7-8 Kasım 2020 tarihinde Konya'da düzenlenecek MTB Şampiyonasında Muğla'yı 3 sporcu temsil edecek.

Şampiyona öncesi Muğlalı sporcular Turgut Özdemir, Ege Ercan, Göktan Oktay, bisiklet antrenörü Hazar Yaka ve Muğla Bisiklet İl Temsilcisi İlker Cömert ile birlikte Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman'ı ziyaret etti.

Pandemi dönemi nedeni ile sıkıntılı bir süreç geçiriliyor olsa da bu dönemde Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından yapılan yarışlarda Muğla'yı temsil etmeye önem verdiklerini söyleyen Türkiye Bisiklet Federasyonu Muğla Temsilcisi İlker Cömert, "48 saat önceden sporcularımızın PCR testlerini yaptırdıktan sonra bugün yola çıkıyoruz. Bisiklet pandemi döneminde yapılabilecek en güvenli sporların başında geliyor. Bu dönemi elimizden geldikçe hijyen ve sağlık kurallarına dikkat ederek sporcularımızın performanslarında sıkıntı olmaması için gerekeni yapıyoruz. Bu bağlamda destekleri nedeni ile Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Ömer İlman'a ve spordan sorumlu vali yardımcımız Caner Yıldız'a çok teşekkür ediyoruz. Sporcularımız Konya'da yarış tecrübesi eksiklerini giderme fırsatı bulacaklar" dedi. Sporcuları Konya'ya uğurlayan Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman ise " Sporun bir çok branşında olduğu gibi bisiklet sporunda da ilimizde çok önemli  organizasyonlara imza atıyoruz. Bununla birlikte Muğlalı sporcularımızın da ulusal ve uluslararası düzeydeki yarışmalara katılarak ilimizi temsil etmelerine ve kendilerini geliştirmelerine büyük önem veriyoruz. Onların bisiklet sporunda ki başarıları bizleri gururlandırıyor. Bu pandemi döneminde yarışmalara katılmak bile yönetici, antrenör ve sporcular için büyük özveri. Kendilerini tebrikler ediyor Konya'da ki Türkiye şampiyonasında başarılar diliyorum" dedi.

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft