Hüseyin Nizamoğlu

Hüseyin Nizamoğlu

NERDE KALMIŞTIK
HüseyinNizamoğlu ve diğer yazarlarımızın gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin

TERZİBAŞIOĞLU: SÖZ VERDİKLERİMİ YAPTIM

Eklenme : 15.10.2020 00:00:00
Görüntülenme: 929

Hüseyin Nizamoğlu

Röportaj: Bekir Tosun 2006

AK Parti Muğla Milletvekili Seyfi Terzibaşıoğlu, mahalle muhtarları ve gazetecilere Muğla Öğretmenevinde iftar yemeği verdi. İftar yemeğine, İl Genel Meclis Başkanı Çağrı Alper, Kavaklıdere Belediye Başkanı Nuray Bozyer, Muhtarlar Demeği Başkanı ve Orhaniye-Karşıyaka Mahalleleri Muhtarı Şükrü Arık, Şeyh Mahallesi ve Hacı Rüstem Mahallesi Muhtarı M. Refik Boylu, Kiramettin ve Camikebir  Mahallesi Mustafa Akgül, Muslihittin ve Karamehmet Mahallesi Muhtarı Nazif Kılıç, Kötekli Köyü-Mahallesi Muhtarı Mehmet Başbuğ ve gazeteciler katıldı. Muhtarlar ve gazetecilerin Muğla'nın ve halkın sorunlarının çözümü için fedakarca çalıştıklarını belirten AK Parti Muğla Milletvekili Seyfi Terzibaşıoğlu, "Mübarek Ramazan ayının ülkemize hayırlar getirmesini dilerim. Muhtarlarımız çok anlamlı bir görev ve yükü sırtlayarak götürüyorlar. Basınımız sorunları tespiti ve çözümünde fedakarca gece gündüz çalışıp katkıda bulunuyor. Bu nedenle Ramazan Ayının ilk iftarında muhtarlarımız ve basın mensupları ile bir arada olmayı tercih ettik" dedi. TOKİ EVLERİ TEMMUZ'DA Muğla'ya gelen yatırım ve hizmetleri de değerlendiren Terzibaşıoğlu, "Seçildiğim günden itibaren ne söz verdiysem hepsini yerine getirdiğime inanıyorum. Sırada yeni hedefler ve projeler var. TOKİ konutlarını inceledim. İnşaat çok iyi ve hızlı bir şekilde sürüyor. 2007 yılının Temmuz ayında anahtarlar teslim edilecek. Kapalı spor salonu, sağlık ocağı, karakolu, okulu, ibadethanesi, sosyal tesisleri ile çok güzel bir site oluyor. Kuralar 1 Ekim'de çekilecek. Ev sahibi olacak vatandaşlarımıza şimdiden mutluluk ve sağlık diliyorum" dedi.

TIP FAKÜLTESİ GERÇEKLEŞECEK

Muğla'ya bir tıp fakültesi kazandırmayı amaç edindiğini ifade eden Terzibaşıoğlu, " Daha önce bu amacımı bildirmiştim. Bu konuda önemli gelişmeler var. Rektörümüz Sayın Oktik ile görüşmelerimde, Ekim ayındaki Senato toplantısında Tıp Fakültesi kurulması kararının alınacağını söyledi. Bu gerçekleştikten sonra benim Ankara'dan aldığım sözlerin yerine geleceğine inanıyorum. En kısa sürede bunu hayata geçireceğiz" diye konuştu.

YATLARI MUĞLA'YA ÇEKECEĞİZ

Turizm alanında da yatırım çalışmalarının sürdüğünü bildiren Terzibaşıoğlu, "Dalaman- Ortaca turizm kentinin işlemleri tamamlandı. Önümüzdeki dönemlerde taliplilere sunulacak. Burada 40 bin yataklı bir proje gerçekleştirilecek. Öte yandan yat turizminin kapasitesinin artırılması için çalışmalarımız sürüyor. Akdeniz'de dolaşan 4 bin yat var. Bunu Muğla'ya çekmeliyiz. Bunun için marinalarımızı arttırmalıyız. Bu doğrultudaki çalışmalarımız da devam ediyor" şeklinde konuştu.

AKKÖPRÜ 2008'DE TAMAMLANACAK

Yapımı devam eden Akköprü barajının da önemli bir yatırım olduğunu hatırlatan Terzibaşıoğlu, "Bu baraj sulama, enerji üretimi ve taşkın önleme amaçlı yapılıyor. Ana gövdesi  162 metre ve son 10 metreye gelindi. 2012 yılında bitirilmesi planlanıyordu, ama bunu 4 sene önceye çektik. Barajda 2008 yılında su tutulmaya başlanacak ve aynı yıl enerji üretimi için türbünler monte edilmeye başlanacak" dedi.

ASFALTSIZ YOL 200 KM KALDI

Muğla ve ilçelerinde sadece 200 km'lik asfaltlanmayan köy yolu olduğunu söyleyen Terzibaşıoğlu, "Bu tamamlandığında toplam bin 150 km'lik köy yolu asfaltlaması yapmış olacağız. 83 yıllık Cumhuriyet tarihinde yapılamayanları iktidarımız döneminde gerçekleştirdi. Öte yandan Muğla'ya demiryolu müjdesini de vermek istiyorum. Bu da önemli bir proje ve inşallah gerçekleştireceğiz. Muğla'ya gelecek demiryolu, Aydın-Çine- Milas-Güllük hattında olacak. Demiryolunun gerçekleşmesi durumunda Güllük limanına maden boşaltımı daha uygun şartlarda olacak. Bu konudaki girişimleri başlatacağım" dedi.

MUĞLA'YA YENİ ÖĞRENCİ YURDU

Çalışmalarının devam ettiği bir başka hizmetin ise öğrencilerin barınma sorununun çözümüne yönelik iki yurt yapımı olduğunu belirten Terzibaşıoğlu, "Üniversite öğrencilerinin barınma sıkıntısı çektiğini biliyoruz. Kredi Yurtlar Kurumu ikişer kişilik odaları, banyosu ve tuvaleti içerde olan 1000 kişilik yurt yapıyor. Önümüzdeki yıl içinde bitirilmesi hedefleniyor. Öte yandan özellikle köylerimizden kent merkezine gelen orta öğretim öğrencilerimizin de yaşadığı barınma sorununu İl Genel Meclisi olarak da ele aldık. Ranza sistemi ile yapılacak olan bu yurt 600 kapasiteli olacak. Bu gerçekleştiği zaman da orta öğretim öğrencilerimizin başarılarında büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum" dedi.

{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft