Muğlaspor Kulüp Başkanı Erol Kapiz, kulüp binasında basın açıklaması yaptı.

Muğlaspor Kulüp Başkanı Erol Kapiz, kulüp binasında basın açıklaması yaptı.
Eklenme : 2.6.2020 17:02:00
Görüntülenme: 1170

Muğlaspor Kulüp Başkanı Erol Kapiz, kulüp binasında basın açıklaması yaptı. Kapiz, kulüp başkanlığına aday olacak ve kendisini başkan olarak görmek istemeyen kişilere seslenerek, "Bu 6 haftayı geçirelim. Ne olacağına daha sonra karar verelim. 6 hafta ateşkes yapılmasını rica ediyorum" dedi.

Muğlaspor Kulüp Başkanı Erol Kapiz, kulüp binasında yaptığı açıklamada, Muğlaspor futbolcuları arasında şuana kadar koronavirüs salgınına yakalanan futbolcu olmadığını belirterek; "8 Haziran'da toplanma kararı aldık. Tüm futbolcularımıza ulaştık. Önümüzdeki pazartesi günü hepsi Muğla'ya gelecek.  48 kişi için Sağlık İl Müdürlüğü'ne müracaatımızı yapacağız. Hepsi testten geçirilip karantinaya alınacak. Kalan 6 haftayı tamamlamak için hazırlıklarımızı yapıyoruz. Endişemiz tesis olarak futbolcu arkadaşlarımızın hepsini burada ağırlayamayacağız. Bu konuda talebimizi Belediye başkanımıza ve Valimize ilettik. Futbolcularımız sağlık kontrolünden geçtikten sonra 14-15 günlük bir karantina süreleri olacak. Ortaköy'de bir yer olabilir. Güzel Sanatlar Lisesi ile ilgili bir talebimiz oldu. Orası çok uygun. Bu konularla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah son yapılacak olan Koronavirüs testlerinde de bir sıkıntı çıkmaz. Kazasız belasız son 6 haftamızı bitirip, ondan sonra önümüzdeki sezon ile ilgili bir yol haritası çizeriz" dedi.

Muğlaspor'daki transferler hakkında bilgi veren Başkan Kapiz; "Normalde benim genel kurul sürecim var. Öncelikle bu 6 haftayı bitirmemiz gerekiyor. Zaten biz geçen seneki transfer çalışmalarımızda birkaç oyuncumuzun haricinde diğer futbolcularımızla ikişer yıllık sözleşme yapmıştık. Belli başlı iskeletmelerimiz hazır. Nokta atışlarımız olacak. Ama tabi biz 6 hafta sonra devam edermiyiz, etmezmiyiz bilemiyorum. Bu sürecin ardından devam edip etmeyeceğimiz tabi ki belli değil. Play Off'un eşiğindeyiz. Bu pandemi futbol camiasını fena vurdu. Bu işten zararsız bir şekilde çıkalım diye uğraşıyoruz. 4-5 aydır kulübe giren para yok. Futbolcuların ücretlerini bir şekilde ödemeye çalışıyoruz" dedi.
"6 Hafta Ateşkes İstiyorum"
Erol Kapiz, kulüp başkanlığına aday olacak ve kendisini başkan olarak görmek istemeyen kişilere seslenerek, " Başkanlığa aday olacak arkadaşlardan ve beni kulüp başkanlığında görmek istemeyenlerden ricam Alnımızın akıyla bu 6 haftayı geçirelim. Ondan sonra kim ne yapmak istiyorsa o mecra genel kuruldur. Sonuçta burada özellikle hükümete karşı, valiliğe karşı, büyükşehir belediyesine karşı, menteşe belediye başkanlığına karşı burada kulüp başkanlığı yapılmaz. Ben sonuçta onların ricasıyla gelmiştim. Pandemiden önce İyi şeyler yaptık. Bizim tek derdimiz Muğlaspor kulübünün emin ellerde olması.  Ne olacağına daha sonra karar verelim. Şuan için hedefimizden şaşmıyoruz. Sadece 6 hafta ateşkes yapılmasını rica ediyorum.
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı Emlak ve İstimlak Daire Başkanlığı, belediyeye ait taşınmazda kiracı olarak bulunan Muğlaspor Kulüp Başkanlığına, sözleşmeye aykırı yapı ve tesisleri uyarılara rağmen kaldırmadığı gerekçesiyle yıkımını gerçekleştirdiği büfe eklentilerinin yıkım maliyeti olarak hesaplanan 11 bin 904 lirayı kulüpten istemişti. Konuyla ilgili Başkan Kapiz şunları söyledi:

"15 gün içinde 200 bin liraya yakın çek ödedim. Değişik alternatifler arıyoruz. 3 tane deplasmanımız var. Malatya, Yozgat ve Batman deplasmanı. Her deplasmanın maliyeti en az 30 bin lira. Bunları değerlendireceğiz. Belediyenin borcunu mu ödeyelim, deplasmana maça mı gidelim?"

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu
Powered by BilgiSoft