Muğla Sıtkı Koçman Vakfı'ndan Hamle Medya'ya ziyaret

Muğla Sıtkı Koçman Vakfı'ndan Hamle Medya'ya ziyaret
Eklenme : 20.11.2021 15:41:00
Görüntülenme: 677

Muğla Sıtkı Koçman Vakfı Başkan Yardımcısı ve emekli Emniyet Müdürü Mustafa Acar, Hamle Medya Grubunu ziyaret etti.

Ziyarette Muğla Sıtkı Koçman Vakfı Başkan Yardımcısı ve emekli Emniyet Müdürü Mustafa Acar beraberinde Vakıf Genel Sekreter Yardımcısı Vedat Tekoğlu'yla Hamle Medya Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Nizamoğlu ve Hamle Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Kadir Tamer ile bir araya geldi.   

Muğla Sıtkı Koçman Vakfı'nın çalışmaları hakkında bilgi veren Mustafa Acar, "Merhum hayırsever iş adamı Sıtkı Davut Koçman, için Muğla'nın ayrı bir önemi vardı. Sıtkı Davut Koçman, eğitime ve sağlığa önem veren bir kişiydi. Vergilendirilmiş kazancından elde ettiği geliri vakıf bünyesinde toplamış, kendisine başka bir yerde yatırım yapması söylenmesine karşın 'Ben Muğla'da kazandım, Muğla'ya ve üniversiteye destek olacağım' diyerek Muğla sevdalısı olduğunu bir kez daha göstermiştir. Hayattayken kurduğu vakıf ile bu yardımlarına vefatından sonra da devam ediyor. Muğla Sıtkı Koçman Vakfı olarak ücretsiz yurt dışı ve yurt içi bursları, yurt içi ve yurtdışı sempozyumlara katılan öğretim görevlileri ve öğrencilerinin masraflarının karşılanması, öğretim üyelerine akademik yayınları, üniversite ve vakfa ait binalarda tadilat bakım onarım giderleri, üniversite kongrelerine destek, yurt içi ve yurt dışı bilimsel çalışmalara maddi destek, öğretim görevlilerin araştırmaları ve makalelerine destek veriyoruz. Bunun yanında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi kampüsünde eğitim-öğretimin devam ettiği dönemlerde her gün öğrencilerimize üniversitenin C Kapı ve yurt giriş kapılarında 500 kişilik makarna dağıtılmaktadır. Ayrıca 2013-2014 eğitim öğretim yılında Fransa Büyükelçiliği ile yapılan protokol kapsamında her yıl Mühendislik Fakültesi'nden 3 yüksek lisans, 1 doktora ve 1 postdoc öğrencisi olmak üzere 5 öğrencimiz Fransa Konsolosluğu ile ortak bütçeli olarak Fransa Poiters Üniversitesine eğitime gönderilmektedir. Muğla Sıtkı Koçman Vakfı olarak bundan sonra ki süreçte de öğrencilerimizin yanında olacağız" dedi.

Muğla Sıtkı Koçman Vakfı'nın ziyaretinden dolayı teşekkür eden Hamle Medya Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Nizamoğlu, "Merhum hayırsever iş adamı Sıtkı Davut Koçman'ın ilimize ve isminin verildiği üniversitemize yaptığı yardımlar asla unutulamaz. O bir Muğla sevdalısı idi. Hayattayken yaptığı yardımlara kurduğu vakıf sayesinde vefatından sonrada sizlerin aracılığı ile devam ediyor. Bu anlamda desteklerin devam etmesi konusunda sizlerin de gösterdiğiniz özveri için ayrıca teşekkür etmek isterim. Biz her zaman Muğla'dan taraf olduk ve olmaya devam edeceğiz. Bu anlamda ilimiz için yapılacak her çalışmada sizlerin yanınızda olduğumuzu bilmenizi isterim. Nazik ziyaretinizden dolayı sizlere teşekkür ederim" diye konuştu.

 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft