Muğla'nın sahil bölgelerinde hububat hasadı başladı.

Muğla'nın sahil bölgelerinde hububat hasadı başladı.
Eklenme : 23.5.2020 14:23:00
Görüntülenme: 1039

21 Mayıs tarihinde, ülkemizin ve Muğla'nın stratejik ürünlerinden olan hububatta hasat çalışmaları her yıl olduğu gibi bu yılda da biçerdöver ve harman makinelerinin çalışması ile başladı.

Hasada katılan Muğla Tarım ve Orman İl Müdürü Barış Saylak, hasattan sonra üreticilerle bir araya geldi. Saylak, burada yaptığı konuşmada; "Pandemi süresince gördük ki bu ülkeyi kurtaracak üretimdir. Gıda tedarikinin devamlılığı ve sekteye uğramaması için üretime devam etmek zorundayız. Biz de İl Müdürlüğü olarak bu süreçte sürekli sahada üreticilerimiz ile beraberdik. Bugün burada da temel gıdalarımızın başında gelen unu, dolayısıyla ekmeği sofralarımızda eksik etmemek adına ürettiğimiz buğdayın hasadını gerçekleştirdik. İlimiz coğrafi avantajları nedeniyle birçok ürünün yetiştiği, ürün deseni oldukça zengin ve ülkemize de çok çeşitli ürünlerin tedarikini sağlayan bir konumdadır. Bu süreci üreterek ve üretmeye devam ederek daha bilinçli atlatacağımıza inanıyorum. Bu yolda  bizden desteğini esirgemeyen Sayın Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli ve Muğla Valisi Sayın Esengül Civelek'e şükranlarımı sunuyorum. Üreticilerimize sesleniyorum; siz varsanız biz de varız. Ürününüz bol, kazancınız bereketli olsun" dedi. 

Hasattan sonra İl ve İlçe Müdürlüğünde görevli teknik personeller tarafından dane kaybı ve biçerdöver kontrolleri yapıldı.

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu
Powered by BilgiSoft