Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde kumar oynandığı tespit edilen villaya polis tarafından operasyon düzenlendi.

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde kumar oynandığı tespit edilen villaya polis tarafından operasyon düzenlendi.
Eklenme : 3.06.2020 15:17:00
Görüntülenme: 968

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde kumar oynandığı tespit edilen villaya polis tarafından operasyon düzenlendi. Operasyonda evde bulunan ve kumar oynarken yakalanan 23 kişi hakkında yasal işlem başlatıldı.


Edinilen bilgiye göre, Muğla Emniyet Müdürlüğü Bodrum Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler Bodrum İlçesi'ne bağlı Yalıkavak Mahallesinde bulunan lüks bir villada kumar oynatıldığı bilgisine ulaştı. Bu bilgi üzerine harekete geçen ekipler, Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, lüks villaya operasyon düzenledi. Operasyonda, villa içerisinde 23 şahıs barbut tabir edilen kumar oyununu oynadıkları sırada yakalanarak gözaltına alındı. Lüks villada yapılan aramada masalar üzerinde 9 bin lira, 700 dolar, 50 Avro para ile oyun zarları, oyun kağıtlarına el konuldu. Yapılan aramalarda ise villada bir miktar uyuşturucu madde ele geçirildi.

Operasyonun ardından ikamette bulunan 23 şahsa kumar oynamaktan 28 bin 175 TL idari para cezası, ayrıca sosyal mesafe kuralına uymamaktan 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282 maddesine göre gerekli idari yaptırım kararı düzenlendi.

Kumar oynanması için yer temini sağlayan 2 kişi hakkında ise yasal işlem başlatıldı.

Muğla Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada ise, " İlimiz genelinde Asayiş Şube Müdürlüğü olarak kumarla ilgili yoğun çalışmalar devam etmekte olup, suç ve suçlulara karşı yürüttüğümüz kararlı mücadelemiz etkin bir şekilde devam edecektir" ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft