Muğla İl Hıfzıssıhha Kurulu Vali Orhan Tavlı başkanlığında toplandı

Muğla İl Hıfzıssıhha Kurulu Vali Orhan Tavlı başkanlığında toplandı
Eklenme : 4.03.2021 23:13:00
Görüntülenme: 970

Koronavirüs salgınıyla mücadele için ülkemiz genelinde topyekün tüm kamu kurum ve kuruluşlarının, yerel yönetimlerin ve meslek odalarının azami desteğiyle, her türlü araç - gereç kullanılarak denetimlerin etkinliğinin arttırılması doğrultusunda hastalığın yayılımının en düşük seviyeye indirilmesi amacıyla sürdürülen çalışmalar aralıksız devam ediyor.

Bu amaçla Muğla İl Hıfzıssıhha Kurulu Vali Orhan Tavlı başkanlığında Valilikte toplanarak pandemi sürecinde ilimizde alınan tedbirler gözden geçirildi. Başta vatandaşlarımız olmak üzere, iş yeri sahiplerimize, esnaflarımıza bu ilde yaşayan her kesime önemli görevler düştüğü ifade edildi.

Muğla Valisi Orhan Tavlı, toplumun her kesimiyle el ele vererek azim ve kararlıkla bu salgının üstesinden gelineceğini, bu konuda gerek kamu gerekse sivil toplum kuruluşlarının ve gerekse vatandaşlarımızın üzerine düşen sorumluluğu fazlasıyla yerine getireceğine inandığını söyledi.

İl Hıfzıssıhha toplantısının bitiminde kurul üyeleriyle pazar yeri ve çarşı denetimine çıkan Vali Orhan Tavlı, pazarcı esnafı ve ihtiyaçlarını karşılamakta olan vatandaşlarla sohbet etti. Temizlik, Maske, Mesafe ve kurallara riayet edilmesiyle sürecin en kısa zamanda olumlu sonuçlanacağını bildirdi.

Vali Orhan Tavlı' ya İl Hıfzıssıhha Kurulu Üyeleri, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu, İl Sağlık Müdürü Dr. İskender Gencer, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ömür Özdil, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ile Muğla Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Turhan Togan eşlik etti.

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft