Muğla'da, evde eğitim alan öğrencilere İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre tarafından sürpriz ziyaret gerçekleştirdi.

Muğla'da, evde eğitim alan öğrencilere İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre tarafından sürpriz ziyaret gerçekleştirdi.
Eklenme : 19.6.2020 23:09:00
Görüntülenme: 1506

Resmi ve özel olmak üzere toplam 793 okul ve 153 bin 293 öğrencinin eğitim-öğretim yılını tamamlayıp yaz tatiline girdiği Muğla'da, evde eğitim alan öğrencileri İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre tarafından sürpriz ziyaret gerçekleştirdi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında, 23 Mart 2020'de başlayan uzaktan eğitim sürecinin ve 2019-2020 eğitim öğretim yılının sona erdiği 19 Haziran'da, öğrenciler karnelerini e okul sistemi üzerinden aldı. Muğla Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, sağlık problemleri nedeniyle evde eğitim alan öğrencilere, gerçekleştirdiği ev ziyaretlerinde karnelerini ve hediyelerini bizzat kendisi takdim etti.

Sosyal mesafe kuralları çerçevesinde gerçekleştirilen ev ziyaretlerinde, İl Müdürü Pervin Töre, sağlık problemleri nedeniyle evde eğitim alan öğrencilerin sağlık durumları, gelişimleri ve eğitimleri hakkında bilgi alarak her daim destekçileri olduğunu ifade etti.

Öncelikle Menteşe Orhaniye Mahallesinde oturan Şahidi Ortaokulu öğrencisi Burak Karatop'a, sonra Kafaca Mahallesinde oturan Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencisi Ayşegül Mermi'ye, son olarak Gülağzı Mahallesinde oturan Yenice İlkokulu anasınıfı öğrencisi Ezgi Bahar Çetin'e ziyarette bulunan İl Müdürü, öğrencilerle ve aileleriyle bir süre sohbet edip çeşitli hediyeler verdi.

Karne töreni yapamamanın hüznünü yaşadığını söyleyen Şahidi Ortaokulu 8. Sınıf öğrencisi Burak Karatop, İl Milli Eğitim Müdürü Töre'ye ziyaretleri için teşekkür ederek, yaz tatilinde bol bol kitap okuyacağını söyledi.

Töre, "2019 2020 eğitim öğretim yılının sona erdiği bu günde çocuklarımız bize gelemeyince biz çocuklarımıza gelelim istedik. Koranavirüs salgını sona erip sosyal mesafe ortadan kalktığında sizlere sarılıp öpeceğim. 7/24 ihtiyacınız olduğu her zaman bana ulaşabilirsiniz" diyerek öğrencilerimize ve ailelerine moral verdi.

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu
Powered by BilgiSoft