Muğla'da 19 Mayıs coşkusu balkonlara sığmadı

Muğla'da 19 Mayıs coşkusu balkonlara sığmadı
Eklenme : 19.5.2020 22:06:00
Görüntülenme: 567

Muğla'nın Menteşe İlçesi'nde Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'a adım atarak başlattığı Milli Mücadele'nin 101. yıl dönümünü vatandaşlar, evlerinin balkonları ve pencerelerinde İstiklal Marşı, okuyarak coşkuyla kutladı.


Her yıl meydanlarda coşkuyla kutlanan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, bu yıl korona virüs salgını tedbirleri kapsamında alınan önlemler ve sokağa çıkma kısıtlaması gölgesinde kutlandı. Muğla'da gün içerisinde sosyal mesafe kuralı çerçevesinde her ilçede gerçekleşen çelenk bırakma etkinlikleri ile gerçekleştirilen kutlamalar, saat 19.19 itibarı ile yerini balkonlara bıraktı.


Muğla'nın Menteşe İlçesi'nde Atatürk Stadyumunda, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, şube müdürleri ve sporcular, oluşturulan Gençlik otobüsü ise TOKİ'de, Muğla Milli Piyango Kız Yurdu, Muğla Erkek Yurdu ve Şahidi Yurdu Müdürleri ve personelleri ile birlikte, Muğla Milli Piyango Kız Yurdu'nda  saatler 19:19'u gösterdiğinde aynı anda İstiklal Marşı'nı okudu. Düzenlenen etkinliklerde vatandaşlar evlerinin balkonlarına ve pencerelerine çıkarak ellerinde bulunan Türk Bayrakları ile İstiklal Marşı'na eşlik ettiği görüldü. 


YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu
Powered by BilgiSoft