Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Pınar Gültekin cinayeti ile ilgili olarak yazılı açıklama yapıldı

Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Pınar Gültekin cinayeti ile ilgili olarak yazılı açıklama yapıldı
Eklenme : 21.7.2020 11:55:00
Görüntülenme: 2330

Muğla'da 16 Temmuz tarihinde kaybolduktan sonra kendisinden haber alınamayan ve korkunç bir cinayete kurban gittiği ortaya çıkan üniversite öğrencisi 27 yaşındaki Pınar Gültekin'in cinayeti ile ilgili olarak başlatılan soruşturma için 2 Cumhuriyet Savcısı görevlendirildi. 

Yaşanan vahşi cinayet ile ilgili olarak Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada şu bilgilere yer verildi:

"Muğla'da meydana gelen P.G.'nin öldürülmesi olayına ilişkin olarak, bazı basın yayın kuruluşlarında ve sosyal medyada yer alan haberlerle ilgili kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla basın açıklaması yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. Muğla ili Menteşe ilçesinde meydana gelen söz konusu olayla ilgili soruşturma Cumhuriyet Başsavcılığımızca görevlendirilen iki cumhuriyet savcısı tarafından titizlikle yürütülmekte olup, olaya ilişkin şüpheli bir şahıs gözaltına alınmıştır. Gelişmeler hakkında ayrıca bilgi verilecektir." 

Bakan Selçuk: "Hukuki sürecin yakın takipçisi olacağız"
Bu arada, Pınar Gültekin'in vahşice öldürülerek katledilmesi olayı sonrası Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulundu. Bakan Selçuk paylaşımında, "Muğla'da katledilen Pınar Gültekin kızımızın acısı yüreğimizi yaktı; bir canımıza daha kıyıldı. Davaya müdahil olarak katilin en ağır cezayı alması için hukuki sürecin yakın takipçisi olacağız" ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu
Powered by BilgiSoft