İYİ Parti Muğla Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkanı Prof. Dr. Metin Ergun, Muğla'da sahillerin işletim hakkının devri ile ilgili meclise soru önergesi verdi.

İYİ Parti Muğla Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkanı Prof. Dr. Metin Ergun, Muğla'da sahillerin işletim hakkının devri ile ilgili meclise soru önergesi verdi.
Eklenme : 24.7.2020 14:38:00
Görüntülenme: 1853

İYİ Parti Muğla Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkanı Prof. Dr. Metin Ergun, Muğla'da sahillerin işletim hakkının devri ile ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un cevaplaması amacıyla meclise soru önergesi verdi.

İYİ Parti Muğla Milletvekili Metin Ergun, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından cevaplaması istemiyle verdiği soru önergesinde MUÇEV'in Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan almış olduğu yetkiyi Deniz Kıyı ve Çevre Yönetim A.Ş.'ye ya da 3. kişilere devretmiş midir? diye sordu.

İYİ Parti Muğla Milletvekili Metin Ergun'un soru önergesi şu sorulardan oluşuyor:

"Basında yer alan haberlere göre; Muğla ilinin sahil, koy, plaj, iskele ve tekne bağlama yerlerinin tasarruf hakkı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nda iken yapılan protokol ile işletme hakkı Muğla Valiliği ve Türkiye Çevre Koruma Vakfı'nın iştiraki (MUÇEV)'e verilmiştir. MUÇEV'in de bu hakkını İMEAK Deniz Ticaret Odasının kurduğu Deniz Kıyı ve Çevre Yönetimi Anonim Şirketi'ne 3 yıl için devrettiği, bu 3 yıllık işletme süresinin de Haziran 2020'de sona erdiği iddia edilmektedir. Bu bilgiler ışığında, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile MUÇEV arasında yeni bir protokol yapılmış mıdır? Böyle bir protokol yapılmış ise hangi yöntem kullanılmıştır? MUÇEV'in Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan almış olduğu yetkiyi Deniz Kıyı ve Çevre Yönetim A.Ş.'ye ya da 3. kişilere devretmiş midir? Böyle bir devir işlemi söz konu ise hangi yetki ile yapılmıştır?  Muğla'nın sahillerini, koylarını, plajlarını, iskele ve tekne bağlama yerlerinin işletilmesine yönelik bugüne kadar Büyükşehir Belediyesi veya herhangi bir ilçe belediyesinin talebi olmuş mudur?"

 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu
Powered by BilgiSoft