İl Başkanlığı için oy kullandılar

İl Başkanlığı için oy kullandılar
Eklenme : 1.03.2021 14:59:00
Görüntülenme: 3764

İYİ Parti Muğla İl Başkanının belirlenmesi amacıyla ilçe başkanları ve il yönetim kurulu üyeleri bugün sandık başına gitti.

Muhittin Direk

14 Ocak tarihinde il yönetiminin topluca istifa etmesinin ardından mevcut İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ'ın başkanlık görevi düşmüştü. Yeni il başkanın belirlenmesi amacıyla İYİ Parti Genel Merkezi geçtiğimiz günlerde ilçe başkanları ve istifa eden il yönetimi üyelerinin oy kullanacağı temayül yoklaması yapılmasına karar vermişti. Genel Merkezin bu kararının ardından Yunus Önder, İzzet Ünsal, Davut Cumhur Akmeşe ve Nafiz Kamadan başkanlık için aday olduklarını açıklamışlardı.

İYİ Parti Muğla İl Başkanlığı'nda bugün öğle saatlerinde başlayan temayül yoklamasında ilçe başkanları ve istifa eden il yönetimi üyeleri olmak üzere 72 partili temayülde oy kullanacak. Öğle saatlerinde başlayan oy kullanma işlemleri saat 17.00'de sona erecek. 

İyi Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun, "14 Ocak tarihinde il yönetiminde bulunan arkadaşlar topluca istifa etmişlerdi. İl başkanlığımız boş kalmıştı, şimdi yeni il yönetimi oluşacak. Yeni İl yönetimi oluşması için bir il başkanı adayının oluşması gerekiyor. Normal şartlarda genel merkez atama yapacaktı. Fakat biz Muğla'da bir temayül yoklaması yapalım dedik. Yani İlçe Başkanlarımız ve İl yönetim kurulu üyelerimizden bir temayül alalım dedik. İl ve ilçeler için ayrı ayrı sandık koyduk bu bağlamda. İlçe başkanlarımız ayrı sandıkta, İl yönetim kurulu üyelerimiz ayrı sandıkta oy kullanıyor. Buradan çıkan sonuca göre genel merkezimiz bir kanaat oluşturup, atama yapacak. Muhtemelen önümüzde ki hafta atama yapılır. Bu atamanın ardından il yönetimi oluşacak" dedi.

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft