Gültekin Akça

Gültekin Akça

Görüş

Hedefleri Süper Lig Olmalı

Eklenme : 3.12.2021 00:00:00
Görüntülenme: 494

İnsanlar günlük hayatlarında hep bir mücadele içerisindedirler. Ancak, aynı zamanda boş vakitlerinde de zamanlarını geçirecek ve yerine göre de streslerini atacak farklı seçenekler de ararlar. İşte oyunlar da insanların boş zamanlarını geçirmek için buldukları seçeneklerden birisidir.

Geçmişten bu güne insanların birçok oyun icat edip bunlarla zamanlarını geçirdiğini bilmekteyiz. Bu oyunların bir kısmının yöresel nitelikte kalıp belli bölgelerde bilinip oynandığını ve dolayısı ile de toplumun tamamı tarafından benimsenmediğini ve tamamına yayılmadığını da görmekteyiz.

Ancak, bazı oyunlar ise bölgesel nitelikte kalmayıp tüm dünyaya yayılmıştır. Bu oyunlardan futbola farklı bir parantez açmak durumundayız. Zira, İngilizler tarafından icat edilen futbol, oynanmasını takiben hızlı bir gelişme göstermiş ve sadece İngiltere'de değil tüm dünyada oynanan bir oyun haline gelmiştir.

Futbolun bu kadar çok benimsenip yaygınlaşmasının ve kitleleri arkasından sürüklemesinin ise birçok sebebi bulunmaktadır.

Futbolun sadece bir oyun olmaktan çıkıp aynı zamanda ekonomik bir sektör de oluşturması ile beraber futbol cazibesini giderek arttırmıştır.

Futbol, her kesimin merakla takip ettiği bir oyun olmasının yanı sıra ülkeler, şehirler, beldeler, köyler ve mahalleler için de bir reklam yüzü ve tanıtım aracı olmuştur.

Dünyada bazı kulüplerin tanınırlığı kendi ülkelerinin önündedir. Yine, bazı oyuncuların tanınırlığı da ülkelerini yöneten liderlerinin önündedir.

Her ne kadar Muğla Spor BAL liginde mücadele etse de kendi sahasında oynadığı maçlara gelen seyirci sayısı Muğla Spor'un hala gönüllerdeki yerini koruduğunu göstermektedir. Temennimiz Muğla Spor'un da hak ettiği liglerde mücadele ederek Muğla'nın markası olmasıdır.

Muğla'nın her ilçesi gibi Fethiye ve Bodrum ilçelerimiz de gözde turizm yerleri ile sadece Türkiye'nin değil tüm dünyanın gıpta ile baktığı ilçelerimizdir. Bu iki ilçemizin futbol takımları geçmişte önemli başarılar elde ettiler ve böylece gerek ilçelerinin ve gerekse Muğla'nın tanıtımına katkıda bulundular.

Bu yıl da her iki takım başarılı bir performans göstermektedirler. Fethiye Spor ligde lider durumda ve Avrupa'da kendi liglerinde en çok gol atan takımlardandır.

Fethiye Spor ve Bodrum Spor şehirlerinin ekonomik desteği ve doğru yönetim ile başarılı bir grafik çizmektedirler. Fethiye Spor'un liderliği ve Bodrum Spor'un Türkiye Kupasında Başakşehir'i yenerek bir üst tura çıkması sadece Fethiyelileri ve Bodrumluları değil tüm Muğlalıları gururlandırmaktadır.

Muğla özellikle pandemi sonrası ciddi bir nüfus baskısı ile karşı karşıya kaldı. Bu nüfusun ilin ekonomisine olan katkısının her alanda yansımaları görülebilir.

Bir milyonu aşan nüfusu ile Muğla kulüplerinin hedefi Süper Lig olmalıdır. Muğla ve Muğlalılar bunu hak etmektedirler. Muğla'da bunu gerçekleştirecek sosyal ve ekonomik güç bulunmaktadır.

Yapılması gereken, hayali ve hedefi olan insanı ve parayı iyi yönetecek bir yönetim oluşturmaktır.

"İyi bir yönetim, iyi bir kazançtan önce gelir"

Portekiz Atasözü

 

ÖNCEKİ yazı
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft