Hüseyin Kocabıyık

Hüseyin Kocabıyık

GÖLGE ADAM
Hüseyin Kocabıyık ve diğer yazarlarımızın gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin

Hayırseverliliği İle Tanınan Koç Mermerin Sahibi Ali Koç

Eklenme : 16.7.2020 00:00:00
Görüntülenme: 326

Sevgili okurlarım, bugünkü köşe yazımı Yatağan'da Koç Mermerin sahibi Ali Koç Beyle ilgili bir yazım olacak. İş adamı Ali Koç, 1990 yılından bu yana Yatağan'da Koç Mermeri başarıyla çalıştırmakta. Geniş bir aile efradı olan işadamı Ali Koç il genelinde sosyal etkinliği ile tanınan saygın aynı zamanda renkli bir değerdir.

Sevgili okurlarım, Yatağan'da Koç Mermerde çalışan onlarca işçi patronlarından memnun kalmış olacak ki gece gündüz demeden çalışmalarını sürdürüyorlar. Personeli her ay düzgün bir şekilde maaşlarını alıp yemeklerini yedikleri için işyerinden memnun olduklarını dile geriyorlar Koç Mermerin sahibi Ali Koç Muğla Mermerciler Derneğinin Yönetim Kurulu üyeliğini yaptığı gibi Ticaret Odası 10. Komite Başkanlığını da sürdürmekte.

Sevgili okurlarım iş adamı Ali Koç Beyin işi gücü Koç Mermerin düzgün ve kaliteli işler yapıp adının güzelliklerle anılmasını istemekte. Ali Koç mütevazı bir yapıya sahip olduğu bilinir her yerde insancıl hareketleri takdir toplar. Fakir fukaraya yardımcı olmayı sever, çok sayıda kurum ve kuruluşlara yardım amaçlı kaliteli mermer taşlarını hediye eder yapmış olduğu bu işlem ilçe halkı tarafından taktirle karşılanır.

Sayın Koç Zeliha Hanımla evli olup Ertuğrul ve Enver adında iki oğlu ve yine ayrıca iki torunu bulunmaktadır. Her şeyini bu Koç ailesine adamış bir iş adamı olarak bilinir.

Görüşünü aldığımız Koç Mermerin patronu Ali Koç "Uzun yıllar önce Ankara'dan Yatağan gelip mermer sektöründe bizde varız dedik Allah bizi mahcup etmedi. Çocuklarım Yatağan da büyüdü oğlumun birini evlendirdim diğer oğlumu da önümüzdeki günlerde evlendirip Yatağanlı olmanın mutluluğunu yaşayacağız. Nasıl biz Yatağan halkından para kazanıyorsak karşılığını da hiçbir yere gitmeden harcamalarımızda Yatağan ilçesinden yapmaktayız" dedi.

Sevgili okurlarım, Koç Mermerin sahibi Ali Koç her şeyden önce düzgün bir yapıya sahip mütevazılığını elden bırakmayan hayırseverliği ile tanınan ailesine düşkünlüğü ile bilinen, öyle de olduğu için her toplulukta ilgi gören bir işadamı bizlerinde sevdiği Ali Koç Bey sevgili okurlarım.

 

{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft