Hayırseverlerden eğitime destek

Hayırseverlerden eğitime destek
Eklenme : 1.10.2020 14:23:00
Görüntülenme: 4057

'Eğitime Yüzde Yüz Destek' kapsamında Dalaman ve Milas ilçelerine hayırseverler tarafından yaptırılacak dört okul için Muğla Valiliği'nde protokol töreni düzenlendi.

Valilik toplantı salonunda gerçekleşen imza törenine Muğla Valisi Orhan Tavlı, Milas Kaymakamı Eren Arslan, Dalaman Kaymakamı Ali Güldoğan, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ve hayırseverler katıldı. 

Dalaman'a 4 derslikli ilkokul

Dalaman ilçesi Kargınkürü Mahallesinde bulunan ilkokul bahçesine hayırsever Meryem Küçük tarafından 4 derslikli ilkokul binası yaptırılacak. Dalaman'a yapılacak okul ile ilgili protokole Muğla Valisi Orhan Tavlı, Dalaman Kaymakamı Ali Güldoğan, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ve hayırsever Meryem Küçük katıldı. Protokol Muğla Valisi Orhan Tavlı ve hayırsever Meryem Küçük arasında imzalanarak yürürlüğe girdi.

Milas'a 3 okul

Eğitime Yüzde Yüz Destek kampanyası çerçevesinde Milas'ın Boğaziçi, Ören ve Selimiye Mahallerinde yapılacak okullar için ikinci bir tören düzenlendi. İmza törenine Muğla Valisi Orhan Tavlı, Milas Kaymakamı Eren Arslan, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ve hayırsever Mehmet Oklu katıldı.

Milas Boğaziçi Mahallesinde bulunan ilköğretim tesis alanına hayırsever Safiye Karagöz ve Aziz Şimşek tarafından 8 derslikli ilkokul ve 8 derslikli ortaokul binaları yapılacak.

Milas ilçesi Ören Mahallesinde bulunan ilköğretim tesis alanına hayırsever Mehmet Oklu tarafından 3 derslikli prefabrik beceri atölyesi ve anasınıfı binalarının yapımı gerçekleşecek.

Milas ilçesi Selimiye Mahallesinde bulunan ilköğretim tesis alanına hayırsever Beyler Metal Madencilik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Murat Akgün tarafından zemin kat özel eğitim anaokulu ve birinci kat anaokulu binası yapılacak.

Bir günde gerçekleşen 4 protokol ile ilgili olarak açıklamada bulunan Muğla Valisi Orhan Tavlı, hayırseverlere eğitime destek ve katkılarından dolayı teşekkür ederek, "Hayırseverlerin eğitime büyük desteğini görüyoruz ve bundan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Hayırseverlerimizin destekleriyle yapılan okullarımızdan vatanına, milletine, ailesine hayırlı evlatlar yetişecek. Hayırseverlerimize teşekkür ve şükranlarımızı sunuyoruz" dedi.

Konuşmaların ardından Dalaman ve Milas İlçeleri'ne yapılacak okulların protokolü Muğla Valisi Orhan Tavlı ve hayırseverler arasında imzalandı.

 

 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft