Gençler Yazarlarla Buluşuyor etkinlikleri devam ediyor

Gençler Yazarlarla Buluşuyor etkinlikleri devam ediyor
Eklenme : 3.12.2021 14:11:00
Görüntülenme: 527

Muğla Şehit Altuğ Pek Anadolu Lisesi öğrencileri "Gençler Yazarlarla Buluşuyor" projesi kapsamında gerçekleştirdiği söyleşilerin ilkini "Yunus Emre'nin İzinde Prof. Dr. Namık Açıkgöz Gençlerle Söyleşiyor" ile gerçekleştirdi.

Menteşe Halk Eğitim Merkezi'nde düzenlenen söyleşide Muğla Şehit Altuğ Pek Anadolu Lisesi öğrencileri Prof Dr Namık Açıkgöz'ün "Yunus Deyi Göründüm" kitabından yola çıkarak hazırladıkları sunumları başarıyla gerçekleştirdiler.

Programda gençlerin soruları üzerinden söyleşisini yürüten Prof. Dr. Namık Açıkgöz: " Yunus sözü ötekileştirmeyen, birleştiren ve insanı sevgide, aşkta tamamlayan, asırlar öncesinden bugüne sadece milletimize değil tüm insanlığa seslenen düşünürümüzdür. Yunus'un şiirleri Türk milletinin özünü ve sözünü yaşatan ortak metinlerimizdir" dedi.

Program sonunda programı hazırlayan gençlere teşekkür eden Okul Müdürü Gürhan Karabacak, "Muğla Şehit Altuğ Pek Anadolu Lisesi gençlerimizle kültür, sanat, spor, bilim ve her alanda etkinliklerine faal olarak devam etmektedir. Programda görev alan öğrencilerimizin başarı sunumları ile gurur duydum. Bugünkü söyleşimize konuk olan Muğla'mızın büyük değeri Prof. Dr. Namık Açıkgöz'e şükranlarımı sunuyorum" dedi.

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft