Hayati Nizamoğlu

Hayati Nizamoğlu

GÜNDEM
Hayati Nizamoğlu ve diğer yazarlarımızın gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin

Bayramınız Kutlu Olsun

Eklenme : 30.04.2022 00:00:00
Görüntülenme: 1102

Neredeyse 60 yıldır hepsini bir arada görmediğimiz olayları yeni nesil 6 yılda yaşadı.

Önce ülkemizi koruması için kendine emanet edilen silahlarla kendi vatandaşına ateş açılan 15 Temmuz darbe girişimini izledik.

Sonra tüm dünya gibi, hepimizin hayatını alt üst eden pandemi ile karşılaştık. Yakınlarımızı kaybettik, günlük hayatımızda tüm alışkanlıklarımızı değiştirmek zorunda kaldık.

ABD'nin özgürlük getireceği iddiasıyla girdiği Vietnam, Afganistan, Irak ve Suriye de milyonlarca insan öldürüldü. Çoğunluğu Müslüman olan bu insanlara karşı terör örgütleri kurdular, teröre destek verdiler ve terörizmi silahlandırdılar. İnsanlığa kötülük ettiler.

Şimdi de Rusya, egemen bir ülke olan Ukrayna'ya saldırdı. On binlerce insan öldürüldü. Savaşın ne zaman nasıl biteceğini bilemiyoruz. Türk dış politikası ise tüm dünyanın ve vatandaşlarımızın desteğini, takdirini kazandı.

Ukrayna savaşında hava savunma sisteminin ne kadar önemli olduğunu da bizzat yaşamış olduk. ABD'nin Türkiye'ye hava savunma sistemi satmaması, Rusya'dan alınca da adeta çıldırması, ülkemize karşı terörizmi destekleyen bu ülkenin, gizli bir amacı mı vardı sorusunu sormamıza yol açtı.

***

Vatansever, yurtsever, ulusalcı, milliyetçi, ülkücü ne derseniz deyin. Bu farklı düşünce sistemine sahip insanların ortak özelliği Türkiye Cumhuriyeti'nin varlığını gönülden savunmalarıdır.

Yaklaşan seçimlerde, sonuç almak için her yolu mübah gören siyasetçilerden rahatsız oluyoruz. Halbuki onursuz kazanmaktansa, onurlu kaybetmek halkın gözünde sizi daha da büyütür.

Ünal Çeviköz'ün aklına uyan sayın Kılıçdaroğlu hepimizi şaşırtıyor. Aday olursa işinin zor olduğunu düşünüyorum.

***

Muğlalı olmak zordur. Bazen burada doğarsınız, ama Muğlalı olamazsınız, bazen başka yerden gelirsiniz hepimizden çok Muğlalı olursunuz. Muğlalı hoşgörü sahibidir. Vatan sevgisi taşır ve inançlıdır. Özgürlüklerine düşkündür. Asmaktan, kesmekten hoşlanmaz. İnsanları değirmende öğütür gibi harcamaz...

Siyasetçinin amacı insan kazanmak, oy arttırmaktır. Kırarak, dökerek nasıl oy arttırılacak?

Bu bayram vesilesi ile bir kez daha rica ediyorum. Yerel ve genel iktidarda söz sahibi "güç sahibi" olanlar memleketin çocuklarını ezmeyin, itibarsızlaştırmayın, siyasetten uzaklaşmalarına neden olmayın.

***

Menteşe Kafaca'da 4 insanımızın ölümü yüreklerimizi parçaladı. Hepsini tanıyorum. Hele içlerinden biri olan Taner Karaçin orman mühendisiydi. Rahvan at camiasında ismi vardı. Hayvancılığı severdi.

Kozağaç'taki çitliğimize gelir, sohbet ederdik. 30 yaşında kaybettik. Acımız büyük. Dördüne de Allah'tan rahmet diliyorum.

***

Bu bayramın tüm dünyada barışın egemen olmasına, ülkemizin birliğini, bütünlüğünü pekiştirmesinde vesile olmasını diliyor, bayramınızı kutluyorum.

 

{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft