Başkan Güven Akarken'den destek çağrısı

Başkan Güven Akarken'den destek çağrısı
Eklenme : 13.04.2021 17:55:00
Görüntülenme: 2123

Muğla Yiyecek Maddeleri Esnaf Odası başkanı Güven Akarken, Ramazan ayı münasebetiyle yaptığı açıklamada kaliteli ve güvenilir ürünler için vatandaşların yerel esnafı tercih etmesi gerektiğini vurguladı.

Muğla Yiyecek Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Esnaf Odası Başkanı Güven Akarken Ramazan alışverişinin yerel esnaftan yapılması gerektiğine dikkati çekerek " İslam Alemi ve Müslümanlar olarak bir Ramazan ayına daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Muğlalı esnafımız Ramazan ayı için büyük umutlarla hazırlıklarını tamamladı. Ekonomik olarak dar bir boğazdan geçtiğimiz bu günlerde ihtiyaç listelerinin karşılanmasında fiyat kriteri başı çekmektedir. Ancak ucuz olsun diye de merdiven altı alışveriş yapılmamalı. İhtiyaçlarımızı karşılarken alışverişimizi hiç tanımadığımız, sahibini bile bilmediğimiz zincir marketlerden değil de; komşumuz olan sokağımızda, mahallemizde oturan yerel esnaftan yaparak Ramazanın ruhuna uygun paylaşma ve dayanışma ilkelerini yerine getirerek paramızın Muğlamızda kalması ve Muğla ekonomisinin canlanmasında üzerimize düşen sorumluluğumuzu yerine getirelim. Ramazan ayı boyunca sokağa çıkma kısıtlamaları ve pandemi tedbirleri gereği yiyecek-içecek sektörünün yalnızca paket servis ya da gel-al usulü çalışacağı göz önüne alındığında evde tüketimin daha fazla olacağını öngörmekteyiz. Paket servis siparişlerinizi de özellikle Muğlalı yerel esnaftan yaparak kendilerine destek vermenizi rica ediyorum" dedi.

Başkan Akarken açıklamasını, "Tüm İslam Aleminin, Muğlalı vatandaşlarımızın ve Esnafımızın Ramazan ayını kutluyor, dünyanın ve ülkemizin içinde bulunduğu pandemi döneminin biran önce bitmesini ve sağlıklı günlere tekrar kavuşmamızı diliyorum" ifadeleri ile sonlandırdı. 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft