46 genç, mültecilerin sorunları için bir araya geldiler

46 genç, mültecilerin sorunları için bir araya geldiler
Eklenme : 24.08.2021 12:51:00
Görüntülenme: 698

25 Haziran-2 Temmuz tarihleri arasında mültecilere yönelik ayrımcılığa dur demek amacıyla Avrupa Birliği ve Ulusal Ajans destekli Erasmus + Gençlik Değişim projesinde gençler bir araya geldi.

Proje Fethiye, Muğla'da; Yunanistan'dan, Sırbistan'dan, İtalya'dan, İspanya'dan ve Türkiye'den toplam 46 gencin katılımıyla gerçekleşti.

Abdullah Yahya Çamurluoğlu ve ekibinin gerçekleştirdiği bu projede farklı ülkelerden 46 genç bir araya mültecilere yönelik ayrımcılık konusunda bilgi alışverişinde bulundular hem de kültür değişimleri yaparak ön yargılarını yıkmış oldu.

Proje hakkında bilgi veren Abdullah Yahya Çamurluoğlu, "Projenin odak noktası mültecilerin uğramış oldukları ayrımcılığa karşı empati kurarak farkındalık yaratmaktı ve proje sonucunda katılımcıların değerlendirmelerinden anlaşıldığı üzere bu yolda başarı kat edildi. Günlük yaşantılarımızda belki de çoğu kişinin fark etmediği ama mültecilere karşı yapılan ayrımcılık içeren davranışları, empatinin ayrımcılığa karşı farkındalık yaratma noktasındaki önemini, katılımcı ülkelerin mülteci/göçmen siyasetlerini konuşma fırsatını yakalandı" dedi.

 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft