20 ve 21'inci dönem Muğla Milletvekili Fikret Uzunhasan, bir hafta önce geçirdiği kalp krizinin ardından tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

20 ve 21'inci dönem Muğla Milletvekili Fikret Uzunhasan, bir hafta önce geçirdiği kalp krizinin ardından  tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
Eklenme : 28.7.2020 12:14:00
Görüntülenme: 1167

20 ve 21'inci dönem Muğla Milletvekili Fikret Uzunhasan, bir hafta önce geçirdiği kalp krizinin ardından  tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Uzunhasan'ın cenazesinin yarın toprağa verileceği öğrenildi.

DSP'de politika yaptıktan sonra siyasi yaşamına CHP'de sürdüren Uzunhasan, CHP'den Ula Belediyesi Meclis Üyesi seçildi. Muğla Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi olarak görev yapan Uzunhasan, Muğla kamuoyunda sevilen, siyasetin saygın isimlerinden birisiydi. Fikret Uzunhasan yarın düzenlenecek törenin ardından Ula'da toprağa verilecek.

Fikret Uzunhasan

1945 yılında Sürmene Trabzon'da doğdu. Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesinden mezun oldu. İnşaat Yüksek Mühendisi, Bayındırlık Bakanlığı Yapı İşleri 8. Bölge Müdürlüğü Statik Büro Mühendisliği yanında Serbest Mühendislik ve İnşaat Müteahhitliği yaptı. 20 ve 21. Dönem DSP Muğla Milletvekili seçildi. Son olarak CHP Ula Belediye Meclis üyesi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi olarak görev yaptı. Evli ve iki çocuk babasıydı.

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu
Powered by BilgiSoft